Заробіток на відходах нержавійки: скільки коштує кілограм сталі в Україні
Нержавійка не вважається кольоровим металом, але переробні підприємства готові чимало заплатити за великі обсяги брухту

Ціна на кілограм нержавійки в Україні
Фото: OLX, Violity, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Попит на нержавіючу сталь пояснюється самою назвою цього матеріалу. Завдяки вмісту нікелю він має високу стійкість до корозії, тобто не покривається іржею довгий час. Завдяки властивостях нержавійку широко використовують в різних галузях, що обумовлює затребуваністю на ринку металобрухту.
Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує кілограм нержавіючої сталі в Україні.
Чому за нержавійку дорого платять
Цей вид сталі в сучасному розумінні складається зі сплавів заліза, хрому, нікелю та інших елементів, тому вважається непереборним суперником корозії. Висока міцність і стійкість до іржі зробили матеріал популярним у виробництві військової техніки, кораблів, літаків, обладнання та ін. Сьогодні сфери застосування – харчова та хімічна промисловість, медицина, будівництво.
Варто розуміти, що ціни брухту відрізнятимуться залежно від категорії прокату, марки сплаву, ваги, розміру та інших параметрів. Чим більше у сплаві нікелю, тим дорожче заплатять підприємства. Найбільше цінується нержавіюча сталь марки А2, вона міститься в багатьох кухонних предметах, тож знайти вдома якісь обсяги брухту буде неважко.
Лише в пункті прийому вам точно скажуть, який вміст нікелю у складі та скільки коштуватиме кілограм сталі. Бажано здавати вироби в чистому стані, тобто без бруду чи слідів фарби. Бажано завчасно очистити брухт, щоб не затримувати процес оцінювання та спростити обробку.
Який дорогий метал можна знайти вдома
До найбільш дорогого брухту відносять кольорові метали. Наприклад, мова про алюміній, мідь, титан, нікель, латунь, свинець, бронзу. За кілограм міді в середньому пропонують 250 грн, за нікель – від 100 грн, латунь і титан – по 150 грн. Тобто вигідно шукати брухт вдома і здавати на повторну переробку, одночасно допомагаючи екології та заробляючи кошти.
Найбільше в домашній умовах міді. Вона є у старій техніці (холодильниках, телевізорах), меблевій фурнітурі, монетах, мідних кабелях і дротах. Латунь часто використовують при виробництві сантехнічних і побутових приладів, тож зверніть увагу на радіатори, змішувачі,а також кухонний посуд.
Його ще створюють з домішками алюмінію, тож в пошуках цього металу звертайтеся до ложок, тарілок, виделок, каструль тощо. Свинець можна відшукати в акумуляторах, демонтованих лічильниках, риболовних принадах.
З титаном складніше, але сплави присутні у старих комп’ютерах і мобільних телефонах. Також з нього виготовляють деякі ювелірні вироби. Бронзи найбільше в посуді та столових приладах, люстрах і навіть дверних ручках/замках.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що на брухті титану можна непогано заробити та розповідав, скільки коштує 1 кг металу в Україні. Також ми повідомляли, скільки коштує 1 кг латуні та де шукати вдома.
Сподобалась стаття?