Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

На старих холодильниках можна підзаробити: скільки дадуть за брухт в Україні

Здати холодильник чи окремі його частини на брухт – хороша альтернатива звичайній утилізації, адже дозволяє підзаробити

Фото: metall.biz.ua, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці можуть заробити, здавши холодильник на брухт

Фото: metall.biz.ua, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Старі радянські холодильники та навіть імпортні, що вже не експлуатуються, можна здати на брухт. Бажано не привозити в пункт прийому цілу коробку, а заздалегідь відділить цінні частини, які містять дорогі метали. З холодильника добувають мідь, бронзу, латунь, чорний метал.

Сайт Pro Гроші розповідає, як і скільки можна заробити на брухті холодильника.

Які деталі можна здати на брухт

Приймають далеко не все, оскільки окремі частини містять потрібну кількість кольорових металів. Наприклад, міді найбільше в компресорах – приблизно 35%, залежно від моделі техніки з одного екземпляру можна видобути від 0,6 до 1,3 кг матеріалу. Чим більше камер і морозилок, тим дорожче куплять холодильник. Плюс міді багато в трубках та обмотці.

Чорний метал видобувають з корпусу, залежно від сплаву та товщини листа загальна вага може коливатися від 20 до 70 кг. Це особливо характерно для радянської техніки, яка значно переважала в габаритах. Отже продати на брухт можна такі частини холодильника:

  • компресор без пластикових частинок;
  • дверцята, полиці та стінки;
  • мідну обмотку;
  • фрагменти радіатора;
  • морозильну камеру;
  • компресор.

З цього на повторну переробку заберуть мідь, алюміній, чорний метал, латунь, бронзу. В середньому вдасться заробити близько 400-700 грн, все залежить від габаритів холодильника, вмісту дорогих металів, відсотка корозії на поверхні.

За скільки купують нержавіючу сталь

Цього "добра" можна багато знайти в домашніх умовах, так само існує чималий попит на нержавійка з огляду на її високу стійкість до корозії. В сталевих предметах великий вміст нікелю, саме він дозволяє протистояти іржі. Тому нержавійка широко використовують у харчовій та хімічній промисловості, медицині, будівництві.

Також нержавіюча сталь марки А2, яка найбільше цінується в якості матеріалу для повторної переробки, міститься в кухонному посуді, зокрема ложках, виделках, тарілках. Щоб дізнатися, яку ціну заплатять компанії за брухт, варто точно визначити вміст нікелю. Від цього, а ще наявності різних домішок, залежить кінцевий заробіток.

Ціни також відрізняються в різних регіонах України. Найбільше пропонують у Харківській області – до 55 грн за кілограм. Не відстають Хмельницький, Київ та Одеса – вартість сягає 50 грн/кг. Досить дешево вийде здати нержавійку в Чернівецькій та Львівській областях – за 30 грн/кг.

Вартість брухту нержавійки в різних областях України, грн/кг
1
Харківська область
35-55
2
Хмельницька область
35-53
3
Київська область
30-51
4
Одеська область
30-50
5
Тернопільська область
20-48
6
Дніпропетровська область
40-45
7
Запорізька область
40-45
8
Вінницька область
40-45
9
Львівська область
25-30
10
Чернівецька область
30

Раніше сайт Pro Гроші писав, що на брухті титану можна непогано заробити та розповідав, скільки коштує 1 кг металу в Україні. Також ми повідомляли, де здати металобрухт в Україні та отримати більше грошей.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.