Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Шахраї "розводили" пенсіонерів — як діяла нова небезпечна схема

Розбиралися, як ошукували людей похилого віку в Києві — в Деснянському районі в жінки викрали 9 тисяч гривень

Фото: скрин відео. Колаж: Pro Гроші

У жінки викрали 9 тисяч гривень

Фото: скрин відео. Колаж: Pro Гроші

У столиці викрили нову схему шахраїв. Злочинці викрадали заощадження в пенсіонерів – вони пропонували оформити довірливим людям певні пільги.

Про це повідомляє пресслужба поліції Київщини.

Як працювали зловмисники

У Деснянському районі Києва двоє жінок ходили по квартирам, представлялися людям похилого віку соціальними працівниками та пропонували оформлювати пільги на "вигідних" умовах. Одна з жертв провела їх до свого помешкання.

У цей момент аферистки знайшли в кімнаті власниці квартири заощадження та викрали їх. Для того, щоб жінка нічого не помітила, вони підклали їй фальшиві купюри.

Аферисток зловили на "гарячому"

Після того, як жінки скоїли злочин, на вулиці їх зупинили правоохоронці з метою перевірки. Під час поверхневого огляду у них виявили фальшиві купюри різного номіналу, гроші та золото. Серед викраденого була й сума, яка належала жінці похилого віку, а саме 9 тисяч гривень.

Слідчим відділом відділу поліції № 1 Деснянського управління поліції розпочато кримінальне провадження фігуранткам повідомлено про підозру.

Наразі суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 107 000 гривень для 42-річної підозрюваної та 214 000 гривень для її спільниці. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Як пенсіонерам захистити свої заощадження

Люди похилого віку часто стають жертвами недобросовісних громадян, тому варто дотримуватися цих порад:

  • не передзвонюйте на незнайомі номери;
  • не повідомляйте дані вашої банківської картки;
  • не вірте, якщо незнайомці кажуть, що ваші близькі в біді;
  • ігноруйте повідомлення або листи про кредити, яких не брали;
  • не вірте оголошенням у газетах про виграш цінних речей або грошей;
  • не приводьте додому незнайомих людей;
  • перевіряйте документи в людей, які представляються держпрацівниками тощо.

Як забезпечити собі безпеку від шахраїв у Viber

Раніше ми попереджали про те, що серед популярних джерел пошуку жертв – месенджери, зокрема Viber, Facebook чи WhatsApp. Зловмисники можуть телефонувати чи писати підозрілі повідомлення, щоб дізнатися потрібну інформацію. Тож треба слідкувати за цим і послуговуватися певними правилами користування Viber.

  • Ніколи не переходьте за посиланнями від невідомих номерів. Якщо просять донати чи іншу допомогу, спершу перевірте правдивість на сторонніх ресурсах.
  • Офіційні організації та компанії мають у Viber спеціальну позначку, яка говорить про безпеку комунікації – це "блакитна пташка" біля назви.
  • Всі офіційно зареєстровані фірми повинні мати сайт, який легко знаходиться через пошуковий запит. Зазвичай він з’являється в першому результаті пошуку. Якщо посилання на сайт не відображається одразу, скоріше всього, він фішинговий.
  • Якщо хочете відправити кошти на допомогу, краще скористайтеся реквізитами на офіційних сайтах або долучайтеся до зборів від людей, яких знаєте особисто.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що деякі українці натрапили на шахраїв та втратили 15 млн грн. Також ми повідомляли, що клієнта ПриватБанку позбавили змоги користуватися пенсією.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.