Процедура зміниться — як у 2023 році складатимуть екзамени у школах
У Міносвіти розповіли про зміни, які відбудуться для деяких школярів у 2023 році
Чи проводитимуть для учнів ДПА у 2023 році
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Українські школярі, які у 2023 році завершують навчання у 4 та 9 класах відповідно, не будуть складати державну підсумкову атестацію (ДПА) у школах.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти й науки.
Зазначається, що наказ "Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році", вже надіслано до Міністерства юстиції.
"Наказ набиратиме чинності з дня його офіційного опублікування", — підкреслюють у Міносвіти.
Зазначимо, що державну підсумкову атестацію для учнів молодших і середніх класів не проводили й у 2022 році. Усе через повномасштабний наступ російської армії на Україну.
Що стосується 11-класників — відомо, що діти складатимуть ЗНО у формі національного мультипредметного тесту (НМТ).
Якими будуть зарплати вчителів у 2023 році
У постанові від 20 грудня 2022 року № 1411 йдеться про те, що Кабмін відтерміновує початок дії норми, за якою з 1 січня 2023 року мінімальний розмір ставки зарплати вчителя мав би становити 4 розміри прожиткового мінімуму.
Отже, згідно з законом про держбюджет, прожитковий мінімум з 1 січня 2023 року становитиме 2 684 грн. При цьому зарплати вчителів залежать від ставки, доплат і надбавок.
Ставка формується на основі єдиної тарифної сітки, визначеної Кабміном у 2002 році. Так, посадовий оклад першого тарифного розряду зараз становить 2 893 грн. Вчителі мають від 10 до 14 розрядів, залежно від категорії.
Через складний опалювальний сезон школярам продовжили канікули
За інформацією столичного мера Віталія Кличка, зимові канікули у дітей, які почалися ще 26 грудня 2022 року, триватимуть до 27 січня.
"У цей час школи опалюватимуть в мінімальному режимі для підтримки системи опалення. Вчителі, за бажанням, можуть піти на час канікул в оплачувану відпустку", – пояснив Кличко.
Він також розповів, що якщо у місті виникне надзвичайна ситуація, то частину шкіл використовуватимуть як пункти обігріву.
Окрім довгих зимових канікул, школярам потрібно готуватися ще й до того, що навчальний рік триватиме довше – до 1 липня 2023 року.
Раніше ми розповідали, чим приватні школи відрізняються від державних. Також ми писали, хто з українців може не платити податки у 2023 році.
Сподобалась стаття?