Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Пенсію можна розраховувати самостійно: що впливає на розмір виплат у 2023 році

Розповідаємо, як самостійно розрахувати розмір майбутніх пенсійних виплат та що на них впливає

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

За якою формулою розраховують пенсії у 2023 році

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Багатьох українців цікавить на який розмір виплат вони можуть розраховувати після виходу на пенсію. Слід розуміти, що розмір пенсії прямопропорційно залежить від рівня заробітної плати та податкових відрахувань з неї.

Про те, за якою формулою можна розрахувати свою майбутню пенсію, розповідає редакція сайту Pro Гроші.

За даними Пенсійного фонду України, зараз середня зарплата в країні становить 13 423,28 грн, відповідно, якщо громадянин отримуватиме такий дохід, його пенсія складатиме — 4698 грн. А якщо офіційно заробляти втричі більше, ніж розмір середньої зарплатні, пенсійні виплати можуть перевищити 14 тисяч гривень.

Таким чином, стає зрозуміло, що під час розрахунку пенсії розмір зарплатні не менш важливий, ніж кількість страхового стажу. Тобто, якщо пенсіонер офіційно працював 40 років, але отримував за свою роботу мінімальну ставку, розмір його пенсії також буде мінімальним(2 093 гривні станом на сьогодні).

Як розрахувати свою пенсію у 2023 році

В Пенсійному фонді України нагадали, що під час розрахунку пенсій важливо враховувати особистий коефіцієнт. Він залежить від того наскільки більшою або меншою за середню була офіційна зарплата пенсіонера. Щоб вирахувати особистий коефіцієнт страхового стажу потрібно: свій робочий стаж помножити на величину оцінки року страхового стажу і поділити на 12, або роки стажу потрібно помножити на 0,01.

Формула для розрахунку пенсії виглядає так:

Пенсія = ЗП * стаж * особистий коефіцієнт

В якій:

  • ЗП — це розмір середньої заробітної плати за три роки до призначення пенсії, з якої робилися страхові внески;
  • стаж — період роботи, з якого робились страхові внески до Пенсійного фонду;
  • особистий коефіцієнт — співвідношення офіційної зарплати громадянина до середньої в країні.

Чому можуть припинити нарахування пенсій

Деяким громадянам можуть припинити нарахування заслужених ними пенсій. Цей механізм не новий та чітко прописаний в законодавстві. Він передбачає припинення нарахувань, якщо:

  • пенсіонер пів року (180 днів) не звертався за нею до поштового відділення (якщо гроші йому виплачує Укрпошта);
  • за пів року пенсіонер нічого не витратив зі своєї банківської картки, тобто на ній не відбувається жодного руху грошей (не знімається готівка, не робляться покупки з картки або грошові перекази з неї).

Такі міри застосовують для того, щоб кошти платників ЄСВ використовувались за призначенням, а не просто лежали на рахунках та ніким не знімались. Слід зазначити, що у випадку коли нарахування припинили — їх можна відновити пройшовши фізичну ідентифікацію.

Раніше ми писали, які пенсії отримують українці у 2023 році, а також яку допомогу отримують люди з інвалідністю в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.