Пануванню на морі кінець? Хто ще ризикнув скористатися зерновим коридором без РФ
Навіть після виходу Росії із "зернової угоди" у морських водах України продовжують пропливати кораблі, безпекою яких займаються ВМСУ
З акваторії Одеського порту вийшло ще одне судно
Фото: Андрій Клименко, ВМС України. Колаж: Pro Гроші
Скориставшись тимчасовим зерновим коридором, який створила Україна, 26 серпня з акваторії Одеського порту вийшло вже друге вантажне судно. Балкер PRIMUS прямує до болгарського міста Варна.
Про це написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook очільник проєкту "Інституту Чорноморських Стратегічних досліджень" Андрій Клименко.
За його словами, корабель має прибути до Болгарії 27 серпня о 13:00.
"Другий пішов. Тримаємо кулаки, віримо в ЗСУ — ВМСУ", — йдеться у дописі Клименка.
Відомо, що це судно перебувало в Одесі з 20 лютого 2022 року. Тобто в Україну корабель прибув за чотири дні до початку повномасштабної війни між. Зазначимо, що після того, як Росія оголосили про свій вихід із "зернової угоди" та пообіцяла, що вважатиме військовою загрозою торговельні судна у Чорному морі, українські територіальні води залишає уже другий корабель.
Першим став зерновоз JOSEPH SCHULTE, який відплив з Одеси 16 серпня. За кілька днів екіпажу судна вдалося дістатися нового пункту призначення.
Що відомо про новий зерновий коридор
Його створили спеціально для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний під час вторгнення Росії.
Маршрут запропонувала Україна, звернувшись до Міжнародної морської організації (IMO). Рішення Ради ІМО підкреслило право України на вільне судноплавство, там також закликали Росію не порушувати вимоги міжнародних конвенцій.
Як відсутність зернового коридору впливає на українських фермерів
В українських аграріїв виникли серйозні проблеми після того, як РФ в односторонньому порядку розірвала "зернову угоду" та влаштувала масовані атаки на українські морські порти у Чорному морі. Вивозити своє зерно альтернативними шляхами аграріям не до снаги, адже це дуже дорого.
Ці проблеми можуть вплинути на їх можливість здійснювати нові посіви та на ринкові процеси, зазначив виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин.
За його словами, аграріям доведеться знижувати ціни на свою продукцію, що може негативно позначитися на їхній фінансовій стабільності. Експерт зауважив, що ситуація в аграрному секторі вимагає уваги, адже величезний внутрішній ринок та його зв'язок з зовнішніми факторами має потенціал вплинути на економічну динаміку країни.
Раніше ми розповідали про умови, які вимоги висуває Москва для відновлення "зернової угоди". Також ми писали, яким буде врожай зерна в Україні у 2023 році.
Сподобалась стаття?