Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

На ринку зерна "цінова гойдалка"? Що відбувається з вартістю соняшника 23 серпня

Вартість соняшника в Україні визначається багатьма факторами та може змінюватися від періоду до періоду

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Ціни на соняшник в Україні

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Україна славиться своїми плодючими полями та сучасними аграрними технологіями. Одним з ключових напрямків є вирощування олійних культур, до яких належать соняшник та ріпак. Раніше держава була однією з найбільших експортерів сільськогосподарських культур у світі. Проте через блокування морських шляхів та скасування Росією "зернової угоди" ситуація дещо змінилася.

Сайт Pro Гроші на основі даних Tripoli.land розповідає, скільки коштує соняшник 23 серпня.

Яка вартість соняшника в Україні 23 серпня

У період з 16 до 23 серпня на українському аграрному ринку спостерігалась певна динаміка цін на соняшник. В цей період середня ціна зафіксована на рівні 13 676 грн/т з НДС.

Аналізуючи дані за кожен окремий день, видно, що вартість соняшника коливалась. Починаючи з 16 серпня ціна становила 13 840 грн/т з НДС. Наступного дня вона знизилась до 13 778 грн/т, а наступні три дні залишалася на одному рівні – 13 778 грн/т. А ось 19 серпня відзначився невеликим зростанням ціни до 13 803 грн/т, і така ж ціна фіксувалась ще два дні. Однак, з 22 по 23 серпня ціна відчутно знизилась до 13 394 грн/т та 13 209 грн/т відповідно.

Що впливає на зміну вартості зернової культури

Важливим фактором, що визначає цінову динаміку соняшнику в Україні, є ряд обставин. Серед них:

  • валовий збір соняшнику;
  • якість насіння;
  • світова конкуренція;
  • світовий попит;
  • ціни на інші олії.

Зазвичай найвищі ціни спостерігаються в перші місяці року до червня, коли кількість соняшнику поступово зменшується. Після цього періоду, з вересня, ціни на постачання починають знижуватись, враховуючи наявність нового врожаю на ринку.

Як відсутність зернового коридору може позначитися на українцях

Українські аграрії стоять перед викликом – продаж зерна за кордон стає майже неможливим через блокування поставок з боку РФ. Ця ситуація може вплинути на їх можливість здійснювати нові посіви та на ринкові процеси. Такий висновок зробив виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин.

Зокрема, він зазначив, що в разі зупинки зернової угоди з Росією аграрії будуть змушені знижувати ціни на свою продукцію, що може негативно позначитися на їхній фінансовій стабільності. Пендзин підкреслив, що ситуація в аграрному секторі вимагає уваги, адже величезний внутрішній ринок та його зв'язок з зовнішніми факторами має потенціал вплинути на економічну динаміку країни.

Раніше ми повідомляли, як тимчасовий український зерновий коридор може вплинути на ситуацію в Чорному морі. Також ми писали, скільки коштувала пшениця 16 серпня.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.