Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Зерновому коридору знайшли альтернативу? З Одеси надійшла обнадійлива звістка

Після того, як Росія заявила про вихід з зернової угоди, робота портів в Одесі була призупинена

Фото: Олександр Курбаков/Facebook, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

З порту в Одесі вийшло цивільне судно

Фото: Олександр Курбаков/Facebook, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Після відмови Росії від участі у "зерновій угоді" з порту Одеси вийшло перше цивільне судно. Контейнеровоз "Joseph Schulte" відправився 16 серпня та скористалося тимчасовим транспортним коридором.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков в Facebook.

Він зазначив, що цей контейнеровоз знаходився в порту Одеса з 23 лютого 2022 року. Але сьогодні зранку він вийшов за Воронцовський маяк і тримає курс на Босфор.

"На борту – понад 30 тисяч тонн вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством", – уточнив міністр.

З порту Одеси 16 серпня вийшов контейнеровоз
З порту Одеси 16 серпня вийшов контейнеровоз
Фото: Олександр Курбаков/Facebook

Що відомо про тимчасовий транспортний коридор

Очікується, що його будуть використовувати для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення Росії.

"Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6 тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року", – повідомив міністр.

Він уточнив, що Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО, зі свого боку підтвердила, що Україна має право на вільне судноплавство та закликала Росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

На початку липня з'явилися припущення щодо того, що робота зернового коридору не буде продовжена. Згодом прессекретар російського диктатора Володимира Путіна заявив про вихід РФ з зернової угоди, а вже за лічені години це підтвердив і президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

Українська сторона, зі свого боку, запропонувала продовжити дію зернової угоди без участі росіян.

"Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що вони готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати, – то всі готові продовжувати постачання зерна", – зазначив президент Володимир Зеленський.

Проти рішення Путіна виступили навіть ті країни, з якими він намагається підтримувати зв'язки. Так, наприклад, лідери країн Африки під час саміту в РФ вимагали від Путіна відновити зернову угоду для продовження експорту українського зерна.

Раніше ми писали про те, що відбувається з цінами на зернові. Також ми розповідали, чого вимагає Москва та що буде з експортом українського зерна.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.