Компенсація за оренду житла військовим: які суми виплат у містах та селах
З'ясувалось, які документи треба подати військовому для нарахування компенсації за оренду квартири
Як військовому отримати компенсацію за оренду житла
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Українські військові, які орендують житло, мають право на додаткові виплати від держави, які мають покрити їм частину цих витрат.
Про це йдеться у дорученні Міноборони №2418/с.
Відомо, що сума компенсації, яку мають виплачувати військовому за оренду житла, залежить в першу чергу від регіону та наявності в нього родини.
Компенсація сплачується щомісяця за схемою "цього місяця за минулий".
У 2023 році українські воїни можуть отримати:
- у Києві — 3 800 грн на місяць;
- в обласних центрах – 2 850 грн на місяць;
- в інших населених пунктах – 1 900 грн на місяць.
Якщо військовослужбовець має сім’ю, в якій троє і більше членів, то сума виплат зростає відразу в 1,5 рази:
- у місті Київ – 5 700 грн на місяць;
- в обласних центрах – 4 275 грн на місяць;
- в інших населених пунктах — 2850 грн на місяць.
Які документи треба подати
Для отримання компенсації реєстрація місця проживання військових та членів їх сімей за місцем проходження військової служби не є обов’язковою. Щоб отримувати компенсацію за оренду житла, необхідно подати рапорт начальнику частини, попередньо зібравши необхідні документи:
- копії паспортів та ідентифікаційних кодів військовослужбовця та членів його сім’ї;
- інформацію (витяг, інформаційна довідка) з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та БТІ про нерухоме майно, що належить військовослужбовцю та членам його сім’ї;
- довідки (або їх копії, засвідчені в установленому порядку) про склад сім’ї (можна отримати у військовій частині за місцем служби);
- копії свідоцтв про шлюб та народження дітей (за наявності);
- засвідчену копію довідки про забезпеченість житлом із попереднього місця служби, видану квартирно-експлуатаційним органом.
Що змінилося для військових із 1 березня
Міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що українці концентрують увагу на скасуванні деяких виплат, водночас відбулося збільшення базового забезпечення на 30%. Наприклад, солдат-стрілець найменшої категорії, якому платили 13 000 грн, з березня отримуватиме 20 000 грн.
Власне, винагорода в розмірі 100 000 грн належить тепер службовцям "на нулі" пропорційно часу виконання бойових завдань. Якщо особа перебуває не в зоні активних воєнних дій, їй платитимуть 30 000 гривень. Бійцям у складі військового органу управління за бойові завдання нараховуватимуть 50 000 гривень.
Для українців, які служать у частинах і підрозділах за межами фронту, винагорода в розмірі 30 000 гривень скасована.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як мобілізують чоловіків до 27 років та кого зараховують у запас. Також ми повідомляли, що загрожує ухилянтам від мобілізації, які сидять за кордоном.
Сподобалась стаття?