Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Мобілізація в Україні: чи може ЖЕК роздавати повістки

В деяких випадках за відмову від офіційного документа вам може загрожувати адмінвідповідальність

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці можуть отримувати повістки

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні триває мобілізація, а це означає, що всі військовозобовʼязані чоловіки від 18 до 60 років можуть отримати повістки та потрапили до лав ЗСУ. Документи отримати можна будь-де, однак варто звернути увагу на те, хто їх може роздавати.

Сайт Pro Гроші розповідає, чи можна отримати повістку від ЖЕКу.

Наразі повістки можна отримати на зупинках, у магазинах, на роботі. Їх можуть роздавати навіть й працівники ЖЕКу, й це є законно.

Знайти особисто саме ту особу та передати їй повістку досить важко. Саме тому іноді документи військкомат передає до компаній, сільрад та ЖЕКів. Після цього вони вже доставляють їх вам, якщо ви є військовозобовʼязаними, – стверджує голова адвокатського обʼєднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець.

У такому випадку представник ЖЕКу повинен мати відповідну відомість. Коли ви отримали повістку, то маєте підписати документ, де буде вказано дату та час. Це підтверджуватиме, що ви отримали повістку.

Якщо ви відмовляєтеся приймати документ, який вам передає робітник, то треба це завірити офіційно. У такому випадку одразу на місці складається акт зі свідками, у якому зазначається, що вам намагалися вручити повістку, однак ви від неї відмовилися.

Яка відповідальність за відмову від повістки

Раніше ми вже пояснювали, що ви можете відмовитися від документа, якщо на це є офіційні підстави. Однак, якщо ви без належних причин відмовилися від повістки для проходження медичної комісії чи уточнення даних, яка була правильно вручена, то ви можете понести адмінвідповідальність. У такому випадку ви повинні будете сплатити до 3 500 гривень штрафу.

Також не забувайте про те, що існує і кримінальна відповідальність. Її можна отримати у тому випадку, якщо вас уже викликають для зарахування у військову частину, а ви не зʼявилися. Ухилянт може отримати позбавлення волі на строк до 5 років.

Однак, аналізуючи судову практику, я ще не бачив, щоб когось позбавляли волі за такі вчинки, – додає адвокат.

Хто підлягає військовому обліку:

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.