Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Ні дня без змін — що відбувається з цінами на пшеницю в Україні

Розповідаємо, як змінилися ціни на пшеницю в Україні за останній тиждень

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Зернові в Україні подешевшали

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Впродовж останнього тижня ціни на зернові дещо змінилися. Зокрема, подешевшала пшениця 2 та 3 класу. Водночас фуражна пшениця, навпаки, стала дорожчою.

Про це свідчать дані Українською універсальної біржі.

Як змінювалися ціни на зернові з 18 по 24 вересня:

  • кукурудза — подешевшала до 3 984 гривень за тонну;
  • соя — подешевшала до 12 696 гривень за тонну;
  • пшениця 2 клас — подешевшала до 5 571 гривні за тонну;
  • пшениця 3 клас — подешевшала до 5 181 гривні за тонну.

Водночас фуражна пшениця станом на 24 число подорожчала до 4 319 гривень за тонну.

Чи буде українське зерно в Європі

За словами заступника міністра економіки, торгового представника України Тараса Качки, країни ЄС, які продовжили заборону на імпорт агропродукції, можуть погодитись на механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів товарів (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику), який запропонувала Україна.

"Маємо дуже гарний відгук з боку Румунії та Болгарії, які досить позитивно відреагували та не запровадили національні заборони. Інші три країни, зокрема Польща, теж вже дають позитивні сигнали щодо готовності розглядати цей механізм", – зазначив Качка.

Качка пояснив, що зернова проблема завдяки новій системі нікуди не зникне, торгівля між Україною та Євросоюзом відбуватиметься, фактично, у ручному режимі. Але вона може стати основою для вирішення кризи.

"Польська сторона вже заявила, що готова працювати над розв'язанням цієї проблеми. Я вірю, що до кінця тижня ми зможемо досягти певного компромісу", – сказав Тарас Качка.

Польща натякає на неякісне зерно

20 вересня Вища контрольна палата Польщі поширила заяву, що в українському зерні є шкідливі речовини. Фахівці нібито протестували 73 зразки зерна, і більша частина зернових містила сальмонелу, пестициди, мікотоксини та важкі метали, включаючи ртуть, кадмій, свинець та залізо.

Польські фахівці зазначили, що неякісним є зерно, яке потрапило до Польщі через "безконтрольне ввезення з України" протягом січня-травня 2023 року.

Раніше ми пояснювали, як заборона Польщі щодо імпорту агропродукції вплине на економіку нашої країни.Також ми писали, що відбувається на світовому ринку зерна вже зараз.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.