Можна лишитися без всього. Як зберегти майно після розлучення
Разом з експертом розбиралися, як подружжя може поділити майно, аби не залишитися ні з чим
Як зберегти майно після розлучення
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
Бувають випадки, коли подружжя свариться та розлучається, тоді виникає питання: "Як тепер ділити майно?". Адже кожен хоче щось зберегти після розлучення.
Про це сайту Pro Гроші розповів голова адвокатського обʼєднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець.
Як зберегти майно після розлучення
За словами експерта, перед одруженням важливо продумати момент розподілу майна. Тому, перед тим як робити такий серйозний крок, бажано укласти шлюбний договір, в якому описати все майно, яке може бути придбане під час шлюбу. Також можна укласти договір про розподіл майна.
Тобто, якщо ви у шлюбі разом щось придбали, то можна укласти договір про розподіл майна, де визначити правовий стан всього цього майна. Саме таким чином можна регулювати питання пов'язані з розподілом майна у разі розлучення.Ростислав Кравець
Голова профспілки "Українська незалежна фундація юристів", голова АТ "Кравець і партнери"
Експерт зазначив, що ділити можна будь-яке майно, яке було придбано у шлюбі, якщо звісно хтось із них не доведе, що воно було придбано до шлюбу. Виключенням є особисті речі, перелік яких затверджено Сімейним кодексом України. Наприклад, державні премії, нагороди, заповідане майно, яке було приватизоване.
Наприклад, батьки когось із подружжя подарували гроші на покупку квартири. Чоловік з дружиною придбали житло перебуваючи у шлюбі. У такому разі у суді потрібно доводити той факт, що ця квартира була придбана не за спільні гроші подружжя, – каже Кравець.
Як відбувається розподіл майна за наявності дітей
Теоретично суд може враховувати потреби когось із подружжя, а саме того, з ким залишаються діти та виділити більшу частину майна.
Але друга особа не позбавляється батьківських прав та обов'язків з утримання дітей, тому таких випадків на своїй судовій практиці я ще не зустрічав. Проте так, це цілком можливо, – зазначив експерт.
Чим відрізняється розподіл майна в офіційному та цивільному шлюбі
Для того, щоб здійснити розподіл майна у цивільному шлюбі, потрібно встановити юридичний факт проживання однією сім'єю. Лише тоді можна вважати майно, яке придбано у такому шлюбі, спільним. У разі, якщо суд не встановить цей юридичний факт, поділити майно особи не зможуть.
Раніше ми розповідали, навіщо потрібен шлюбний договір. Також ми писали, що можна включати до шлюбних договорів.
Сподобалась стаття?