Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Мобілізація в Україні: чи продовжать її після 19 лютого

У Верховній Раді пояснили, до чого готуватися найближчим часом

Фото: УНІАН, Суспільне, Міноборони, ВР. Колаж: Pro Гроші

Рада продовжить загальну мобілізацію в Україні

Фото: УНІАН, Суспільне, Міноборони, ВР. Колаж: Pro Гроші

Верховна Рада найближчим часом знову продовжить строк дії воєнного стану та загальної мобілізації, термін дії яких спливає в лютому.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк в Telegram.

"Ці продовження почнуть діяти після 19 лютого 2023 року і дуже ймовірно триватимуть знову 90 днів", – пояснив він.

За словами нардепа, відповідні два Закони про затвердження Указу будуть внесені президентом в найближчий час, і після чого відбудеться їх схвалення Радою на наступному тижні.

"Це буде вже шосте голосування Парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада", – нагадав Железняк.

Останні зміни в правилах мобілізації

Уряд дозволив забронювати від мобілізації частину працівників тільки тим підприємствам, організаціям та установам, які є критично-важливими для функціонування економіки та відповідають трьом з семи критеріїв. Серед них такі:

  • Загальна сума сплачених податків та інших зборів перевищує 1,5 млн євро за рік.
  • Сума надходжень в іноземній валюті перевищує еквівалент 32 млн євро.
  • Підприємство має стратегічне значення для економіки та безпеки країни, згідно із постановою Кабміну №83 від 2015 року.
  • Підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Критерії визначають профільні міністерства або ОДА "з урахуванням потреб громад".
  • Підприємство не має заборгованості з ЄСВ.
  • Розмір зарплати на підприємстві – не менше середньої зарплати по регіону.
  • Підприємство є резидентом "Дія.City". Це спеціальний правовий режим для IT-індустрії. Він почав діяти у лютому 2022-го.

Водночас комунальні підприємства, інформаційні телеканали, заклади у сферах культури, здоров’я, освіти та науки й соціальній сфері можуть відповідати тільки двом із вище зазначених критеріїв.

Окреме виключне право бронювання працівників встановлено для органів влади, підприємств, організацій та установ, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб ЗСУ.

Раніше ми пояснювали, за що ухилянти від мобілізації можуть отримати до п'яти років тюрьми. Також ми писали про те, які захворювання повністю звільняють від служби.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.