Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Київстар попередив українців про можливі проблеми зі зв'язком

Росія завдала масованих ракетних ударів по всій території України 15 листопада

Колаж: Pro Гроші

В Україні можуть виникнути масові перебої зі світлом

Колаж: Pro Гроші

Після масованих ракетних ударів по всій території України можуть виникати перебої з мобільним зв'язком.

Про це повідомила компанія Київстар у Twitter.

Українців закликали користуватися національним роумінгом.

"Подекуди може зникати зв’язок внаслідок обстрілів і вимкнення електроенергії. Знаємо. Будемо лагодити", – наголосили в компанії.

Чому мобільний зв'язок зникає разом зі світлом

Раніше ми розповідали, що мобільна мережа потребує постійного живлення електрикою. Аби продовжити стабільну роботу, застосовуються додаткові ресурси. Зазвичай це батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони можуть забезпечити роботу ще на 4-5 годин.

Ще один спосіб забезпечити роботу мережі – генератори. Вони дуже виручають, але їх кількість і час роботи обмежені. Тому вони зазвичай є на важливих вузлових майданчиках зв’язку та ключових базових станціях, які можуть підтримувати найбільший відсоток покриття.

"Мобільна мережа автоматично переходить на резервні джерела і продовжує працювати. Та при відключенні світла відключається і домашній Wi-Fi, тож усі клієнти, звичайно, одразу переходять на мобільний інтернет. Навіть за умов, що всі елементи мобільної мережі працюють як і раніше, мобільна мережа зазнає лавиноподібного росту навантаження, і це впливає на швидкість мобільного інтернету у кожного користувача", – кажуть у компанії Vodafon.

Батареї в середньому можуть забезпечувати роботу протягом 4-5 годин. Тобто, теоретично під час планових відключень до 4 годин проблем не має виникати.

Повторні відключення протягом дня також суттєво впливають на доступність зв’язку. Якщо акумуляторна батарея витратила свій заряд, їй потрібен тривалий час для підзарядки.

"Якщо, наприклад, за декілька годин знов відбувається відключення, батарея просто не встигає повністю зарядитись. Відповідно, під час наступного відключення базова станція з високою ймовірністю може не працювати", – пояснюють у компанії.

Тому громадян просять в моменти відсутності електроенергії мінімізувати частоту використання мережі, щоб знизити навантаження на систему.

Наслідки обстрілів 15 листопада

Ввечері окупанти завдали ракетних ударів по низці українських міст – Києву, Львову, Харкову, Вінниці, Житомиру, Рівному, а також Хмельницькій та Волинській областях.

Відомо, що унаслідок обстрілів постраждала низка об'єктів енергетичної інфраструктури.

Так, після масованих ракетних ударів по Україні місто Житомир повністю залишилося без електропостачання.

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що у місті були чутні вибухи. Частина Львова залишилась безе електроенергії. У Львові також спостерігаються проблеми з мобільним зв’язком та інтернетом.

Крім того, ДТЕК повідомив, що в Києві вводяться екстрені відключення світла, а графіки більше не працюють.

Раніше ми писали, що в Укренерго назвали регіони, де ситуація найскладніша. Також ми розповідали, що через атаку РФ відключення світла почалися по всій Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.