Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Доведеться витрачати більше грошей — що зміниться для українців у Празі

З'ясовували, скільки доведеться платити українським біженцям у чеській столиці за проїзд у громадському транспорті

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У Празі скасують пільгу на проїзд для українських біженців. Знижка на проїзні квитки для українців діятиме до кінця червня, після чого вони продаватимуться нашим громадянам за загальним тарифом.

Про це повідомив представник Празької інтегрованої транспортної системи PID Філіп Драпал.

"За нашою інформацією, поточна знижка у формі тарифу HN2 діє до 30 червня 2023 року, і немає планів щодо його подальшого продовження", — заявив Драпал.

Раніше інфоцентри PID і Транспортного підприємства Праги (DPP) відмовлялися продавати біженцям абонементні проїзні квитки на 3 місяці за пільговою ціною. Тарифна категорія HN2 ("особа в матеріальній скруті") коштувала 444 чеські крони (735 грн).

Також у біженців є можливість придбати проїзні квитки за пільговим тарифом на 1 місяць вартістю 165 крон (273 грн), проте це можна зробити лише до 30 червня.

Завершення дії знижки для українських біженців 30 червня цього року зазначено в Тарифах Празької інтегрованої системи з 1 квітня.

Скільки коштують абонементи

Згідно із загальними тарифами абонементи коштують:

  • 30 днів – 550 крон (919 грн);
  • 90 днів – 1 480 крон (2 450 грн).

Вчетверо менше коштують такі проїзні для літніх людей, студентів, молоді.

Нові правила виплат грошової допомоги

Раніше ми писали про те, що закон "Lex Ukraine V" змінив правила гуманітарних виплат для біженців у Чехії. Раніше вони отримували по 5 000 крон (8 600 грн) щомісяця протягом шести місяців, а потім розмір допомоги становив 4 860 крон (8 360 грн) для дорослих і 3 490 (6 000 грн) для дітей. З 1 квітня ситуація наступна:

  • сума перших виплат дорівнює 4 860 крон;
  • замість автоматичного затвердження заявки, для нарахування потрібно подати інформацію про дохід;
  • у разі відсутності роботи протягом 150 днів сума допомоги від держави зменшиться до 3 130 крон (5 400 грн) для дорослого;
  • якщо вказана у зверненні адреса не буде збігатися з даними в реєстрі жителів, у виплаті відмовлять;
  • подати заяву на першу виплату можна в онлайн і офлайн форматах;
  • біженці з інвалідністю та пенсіонери отримують більше – 7 290 крон (12 500 грн) для дорослих і 5 235 крон (9 000 грн) для дітей.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що прикордонникам Польщі відкриють дані про біженців. Також ми повідомляли, чому українці у Швейцарії можуть залишитися без грошей.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.