Документів мало не буває – що потрібно взяти з собою у ТЦК після отримання повістки
На місці вас черговий відправить згідно зі званням до відповідного кабінету мобілізаційного відділу

В Україні продовжують роздавати повістки
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Вже рік в Україні триває загальна мобілізація. Саме тому громадяни мають бути обізнаними у законодавчому аспекті цього процесу. Зокрема, потрібно знати, які документи варто взяти з собою під час візиту до територіального центру комплектації.
Про це розповідають у Сухопутних військах.
Запамʼятайте, що вручення повістки не означає одразу відправлення на фронт. У більшості випадків такі документи видають для того, аби уточнити дані щодо місця проживання громадянина.
Що потрібно мати з собою
Якщо вам вручили повістку, у ній має бути вказано, коли саме слід з'явитися в ТЦК. Коли приходите на місце, то з собою слід брати:
паспорт;
ідентифікаційний код;
військово-обліковий документ;
медичні документи;
посвідчення водія;
інформацію про освіту;
документи про склад сім'ї;
документи про наявність дітей чи догляд за людьми з інвалідністю.
На місці вас черговий відправить згідно зі званням до відповідного кабінету мобілізаційного відділу.
"Рядові, сержанти чи старшини – до одного кабінету, офіцери – до іншого. Там звіряють документи", – говорять в Сухопутних силах.
Чи можуть мобілізувати безробітних
Раніше ми вже вам розповідали, що у тому випадку, якщо безробітні українці є військовозобов’язаними та не мають підстав для відстрочки від служби, вони можуть бути мобілізованими, так само як і громадяни, які працюють.
За словами начальника управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковника Романа Горбача, "для доукомплектування військових частин призивають усі категорії й військово-облікові спеціальності". Безробітні громадяни можуть бути мобілізовані, якщо їх спеціальність відповідає потрібним військово-обліковим спеціальностям.
Як ТЦК отримують дані про безробітних
У Територіальних центрів комплектування та соцпідтримки є доступ до даних щодо військовозобов'язаних з Єдиної інформаційно-аналітичної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.
Відповідно до чинного законодавства, безробітні для оформлення свого статусу мають обов’язково надати наступну інформацію:
- паспортні відомості (ПІБ, місце прописки, сімейний стан);
- ідентифікаційний код;
- документ про освіту або дублікат;
- відомості з трудової книжки (місця роботи, стаж та посади);
- військово-обліковий документ.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, чи підлягають мобілізації студенти та аспіранти. Також ми писали, які дані безробітного передають до ТЦК.
Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?