Ціни на бронзу в Україні – де найвигідніше здати кілограм брухту
Розповідаємо, які бронзові вироби лежать вдома в українців і скільки можна заробити на вторинному переробленні

Ціни на брухт бронзи в різних областях України в 2023 році
Фото: OLX, Unsplash. Колаж: Pro Гроші
Бронза – це цінний кольоровий метал, який в різних кількостях можна видобути в домашніх умовах. Здаючи матеріали на брухт і вторинне перероблення, ви допоможете зберегти природні ресурси та енергію, які б витратили на видобуток та виробництво нових металів.
Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує кілограм бронзи в Україні.
2.Ціна за кілограм бронзи в Україні
3.Де знайти брухт бронзи вдома
Що входить до складу бронзи
Це один зі сплавів міді, основним компонентом якого є олово. Також у складі в різних кількостях присутні кремній, алюміній, свинець, берилій, фосфор, цинк та інші елементи. Завдяки цьому матеріал стає дуже міцним, але й піддатливим, тому його найчастіше використовують для виготовлення пам'ятників і різних декоративних предметів.
Вторинне перероблення бронзи допомагає уникнути накопичення відходів, зменшує навантаження на звалища і забруднення навколишнього середовища, тож покращує стан природних ресурсів. Плюс стає можливим повторне використання складових частин виробів зі збереженими властивостями та якостями матеріалів.
Ціна за кілограм бронзи в Україні
Вартість брухту визначається залежно від ринкових умов і стану виробу. На ціноутворення впливають такі фактори: відсутність засмічення, відповідність державним стандартам, габарити брухту, відсутності сторонніх домішок, загальна вага. Максимально за кілограм можна отримати 150 грн, але за умови, що якість найкраща. Середні ціни по Україні такі:
- Дніпропетровська область – 135 грн;
- Одеська область – 130 грн;
- Хмельницька область – 125 грн;
- Київська область – 120 грн;
- Чернігівська область – 120 грн;
- Запорізька область – 115 грн;
- Львівська область – 110 грн;
- Івано-Франківська область – 110 грн;
- Вінницька область – 100 грн.
Де знайти брухт бронзи вдома
З матеріалу виготовляють меблеву фурнітуру, домашній декор і кухонний посуд. Тому зверніть увагу на цукерниці, ємності для спецій, люстри, попільнички, дверні ручки та замки.
Також бронза присутня в сантехнічних виробах, наприклад, змішувачах, фітингах та інших елементах, необхідних для побутового водопостачання. Це пояснюється забезпеченням завдяки бронзі довготривалого користування.
Існує ще бронзова стружка, обрізки та шматки металу, які залишаються при виробництві виробів з бронзи. Плюс на брухт приймають пружини, дроти, контакти для приладів, в яких також присутній цей кольоровий метал.
Які ще дорогі метали можна відшукати в домашніх умовах
На брухт приймають мідь, алюміній, свинець, латунь, нікель, титан. Деякі метали знайти важко, але більшості вдосталь у повсякденному житті. Ціни коливаються в межах від 40 до 300 грн за кілограм, тож здаючи на повторне перероблення предмети побуту, які вже не експлуатуються, можна непогано заробити.
З алюмінію виготовляють кухонний посуд, його чимало в віконних рамах і старих велосипедах, а також в автомобільних деталях. Свинець міститься в акумуляторах, демонтованих лічильниках і колесах транспортних засобів.
Латунь присутня в сантехніці та побутових приладах, а саме радіаторах, змішувачах, холодильних трубках. Навіть в інтер’єрі дому – бра і торшерах, чайниках, хлібницях. Мідь є найрозповсюдженішим металом, якого вдосталь у меблевій фурнітурі, старих радянських холодильниках, монетах.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що на старих холодильниках можна підзаробити та розповідав, скільки дадуть за брухт в Україні. Також ми повідомляли, який дорогий метал може бути у вас вдома.
Сподобалась стаття?