Чекати на миттєве підвищення? Українцям розповіли, як і чому незабаром зміняться пенсії
У Верховній Раді розповіли подробиці про впровадження накопичувальної пенсійної системи та як це буде працювати
Накопичувальну пенсійну систему в Україні впроваджуватимуть поступово
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Накопичувальна система пенсійного забезпечення в Україні буде впроваджуватися поступово. Початкова стадія реформи передбачає, що для українців продовжить діяти змішана система.
Про це в етері телемарафону розповів народний депутат Юрій Камельчук.
"Пенсійна система буде змішаною на початку, тобто, певний час діятиме перехідний період", — зазначив він.
Камельчук пояснив, що систему накопичувальних пенсій потрібно було запроваджувати ще на початку 2000-х років, коли для цього були усі передумова. Натомість увесь цей час українці отримували виплати у рамках традиційної системи.
"Вона, як "чорна діра" збирала ті кошти. В більшості випадків ми маємо ситуацію, що пенсіонер здебільшого — це бідна людина", — сказав Юрій Камельчук.
На думку нардепа, в Україні у майбутньому має діяти лише накопичувальна система пенсійного забезпечення. Влада може реалізувати її на прикладі багатьох європейських країн.
"В цивілізованих країнах існують державні чи недержавні фонди — функціонал згідно з законом та перевірками в них має бути однаковий — які генерують прибуток на вклад. Кошти не просто складаються в „накопичувальну банку", а починають працювати", — підкреслив слуга народу.
Що відомо про впровадження пенсійного накопичення
На початку зими прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що впровадження накопичувальної системи – ключове завдання уряду на 2023 рік.
Достойну пенсію громадянам, які працюють, забезпечуватимуть завдяки надходженням з трьох джерел. А саме:
- внесок роботодавця;
- внесок держави на паритетних із роботодавцем засадах;
- добровільні внески громадян.
Як змінилися виплати пенсій у 2023 році
За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, цього року владі, попри війну, вдалося провести масштабну індексацію пенсій. Завдяки цьому вдалося підвищити виплати українцям, які отримували пенсію ще у часи існування Радянського Союзу, і відтоді реальний розмір їх пенсій був низьким, проте держава "дотягувала" суму до мінімального розміру пенсії.
Також з'явилися доплати пенсіонерам за віком:
- у 2023 році пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше, продовжать отримувати доплату до пенсії у розмірі до 570 грн;
- пенсіонери віком 75-80 років – у розмірі до 456 грн;
- пенсіонери віком 70-75 років – у розмірі до 300 грн.
Раніше ми розповідали, хто з українців може отримати пенсію за вислугу років. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?