Більше нічого буде "вішати на вуха"? Без якого продукту можуть залишитися в РФ
В Росії кажуть про можливий дефіцит локшини швидкого приготування — місцеві журналісти розбирались, в чому основні причини
В РФ може зникнути з прилавків популярний продукт
Фото: Вікіпедія, Доширак, ТАРС. Колаж: Pro Гроші
Жителів Росії попередили про чергове "покращення" – мова йде про можливий дефіцит локшини швидкого приготування "Доширак". Причин кілька – падіння курсу рубля, скорочення відвантажень та нестача робітників на заводі.
Про це пишуть російські ЗМІ.
Журналісти пояснюють можливий дефіцит локшини тим, що більшість робітників на виробництві в Саратовській області є мігрантами із Середньої Азії.
"Ці люди їдуть на заробітки до Казахстану та Південної Кореї. Адже заробляти там їм вигідніше", – йдеться у повідомленні.
У зв'язку з цим, підкреслюється, виробляти продукт практично нікому. А відвантажувати те, що все ж було вироблено, встигають лише великим торговим мережам.
Що кажуть на самому підприємстві
Ситуацію підтвердив співробітник підприємства, розташованого в Саратовській області, де виробляють "Доширак". Він зазначив, що на заводі недостатньо робітників і лише великі роздрібні мережі встигають отримувати постачання продукції.
Проте, запевняють представники керівництва заводу, вони вживатимуть "усіх необхідних заходів", щоб уникнути зростання цін на продукцію.
На цьому етапі найбільші незручності відчувають оптові покупці, яким призупинено постачання локшини "Доширак". Проте виробники обіцяють, що цю проблему буде вирішено до жовтня.
Що кажуть представники компанії
Водночас представник ТОВ "Доширак Коя" заперечує інформацію про можливу нестачу локшини в магазинах. Нічого про це не знають й у ТОВ "Доширак Рус".
Відомий виробник алкоголю став спонсором війни
Як ми зазначали раніше, відому бермудську компанію Bacardi Limited внесли до переліку міжнародних спонсорів війни. Це трапилось через те, що вона продовжує вести бізнес в Росії та активно шукає там нових співробітників. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро України.
"Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Bacardi оголосила про зупинку експорту у РФ і припинення вкладень у рекламу, але пізніше ця частина допису зникла з її офіційної заяви. Відтак компанія продовжила постачати свою продукцію у РФ на мільйони доларів і шукати нових співробітників, публікуючи оголошення про вакансії", – повідомляли в НАБУ.
Діяльність "Бакарди Рус"
Також відомо про те, що вихід низки провідних міжнародних власників алкогольних брендів з ринку РФ знизив конкуренцію і створив можливості для тих, хто залишився. Так, скориставшись ситуацією, російський підрозділ компанії "Бакарди Рус" імпортував товарів на 169 млн доларів за рік війни в Україні.
Згідно з даними на сайті Федеральної податкової служби РФ, прибутки "Бакарди Рус" у 2022 році зросли на 8,5%, до 32,6 млрд рублів, а чистий прибуток – до 4,7 млрд, це на 206,5% більше, ніж 2021 року (1,5 млрд рублів), податку на прибуток до бюджету агресора сплачено на суму понад 12 млн доларів.
Таким чином, наголосили в НАЗК, Bacardi Limited "продовжує сплачувати значні податки до бюджету Росії, підтримувати її економіку та спонсорувати агресію проти України".
Раніше ми розповідали, що Raiffeisen Bank International внесли до переліку спонсорів війни в Україні. Також ми писали, які міжнародні банки продовжують працювати в Росії.
Сподобалась стаття?