Безкоштовне лікування та медикаменти для ВПО: як отримати без декларації
Внутрішньо переміщені особи мають змогу звернутися до лікаря у будь-якому населеному пункті України, не залежно від місця підписання декларації
Для ВПО доступна можливість безкоштовно лікуватися та отримувати ліки у медзакладах без декларації
Колаж: Pro Гроші
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну збільшилася кількість внутрішньо переміщених осіб. Люди можуть потребувати лікування чи медикаментів, тоді як необхідність звертатися до сімейного терапевта за місцем декларації обмежувала можливості.
Про це пише пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Втім уряд дозволив спростити отримання первинної медичної допомоги громадянам. Тепер, щоб проконсультуватися стосовно проблем зі здоров’ям, одержати безкоштовне лікування чи рецепт на безоплатні медикаменти, можна звернутися до будь-якого спеціалізованого закладу.
Лікарі приймуть пацієнта без прив’язки до декларації та місця її оформлення. Проте є обмеження, що стосуються саме лікарень. ВПО приймуть лише ті заклади охорони здоров'я, які мають договір з Національною службою здоров'я України.
Якщо випадок невідкладний і ви потребуєте швидкої медичної допомоги, просто наберіть номер 103. Такий виклик також буде безкоштовним незалежно від місця знаходження в Україні чи наявності декларації. ВПО не потрібне направлення, якщо вони звертаються до таких лікарів:
- гінеколог;
- психіатр;
- стоматолог;
- нарколог;
- фтизіатр;
- педіатр;
- ургентна госпіталізація.
Всі інші випадки потребують звернення до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.
Які безкоштовні ліки доступні ВПО
Окрім можливості отримати безоплатне лікування, внутрішньо переміщені особи також мають право на госпіталізацію у стаціонар, якщо цього потребує стан здоров’я. А ще – на широкий перелік препаратів, зокрема таких, що знаходяться у Національному переліку лікарських засобів, які медзаклади закуповують самостійно.
Або ж на ліки, які централізовано купує ДП "Медичні закупівлі України". У межах програми "Доступні ліки" пацієнтам дозволено виписувати препарати для лікування:
- серцево-судинних хвороб;
- профілактики інсультів та інфарктів;
- діабету ll типу;
- нецукрового діабету;
- бронхіальної астми;
- розладів психіки і поведінки;
- епілепсії.
За них немає потреби платити кошти. Деякі препарати доступні тільки після невеликої передоплати, наприклад, інсулін. Для отримання необхідно, щоб сімейний терапевт виписав рецепт. На антибактеріальні препарати ця умова теж поширюється.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як почати отримувати пенсійні виплати автоматично. Також ми повідомляли, що "Укрпошта" надає грошову допомогу.
Детальніше про допомогу українцям під час війни читайте у нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?