Бензину стає все менше – чому Росія страждає від дефіциту пального
Раніше регіональні нафтобази в південних регіонах РФ були змушені скоротити та призупинити продаж палива

Росія запровадила тимчасові обмеження на експорт бензину
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
Росіяни останніми тижнями все більше відчувають гостру нестачу бензину та дизелю. Однак дефіцит пального навряд чи напряму пов'язаний із війною Росії проти України. Це могло статися через низку інших не менш важливих факторів.
Про це повідомило Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.
Така ситуація може обмежити поставки на світовому ринку і, ймовірно, буде мати чималий вплив на країни, які зараз залежать від поставок пального з Росії.
Причиною дефіциту, як припускає британська розвідка, є низка факторів:
попит з боку сільськогосподарського сектора;
щорічне літнє обслуговування нафтопереробних заводів;
привабливі ціни на експорт.
Саме тому 21 вересня уряд Росії запровадив тимчасові обмеження на експорт автомобільного бензину та дизельного пального для "стабілізації цін на внутрішньому ринку".
Росія йде на дно
Ми вже писали про те, що регіональні нафтобази в південних регіонах Росії були змушені скоротити та призупинити продаж палива, а роздрібні заправні станції обмежили обсяги продажу палива клієнтам.
"Бензину А-92 немає в роздрібному продажі в Краснодарському краї, Адигеї та Астрахані, майже немає бензину А-95 і дизельного пального", — сказав один із трейдерів на півдні Росії.
Інший трейдер повідомив, що дизпаливо не продається на нафтобазах, а на роздрібних ринках його немає вже другий тиждень поспіль у всій Самарській області.
А от віцепрем'єр-міністр Росії Олександр Новак заявив, що дефіциту пального в країні немає.
Чи впаде в ціні бензин на українському ринку
Сайт Pro Гроші вже розповідав вам про те, що нафта, яка до цього кілька днів поспіль росла до 95 доларів за барель, 21 вересня опустилась до 92,80 долара. Саме тому, дійсно, можна очікувати й меншої ціни на пальне. Але це може відбутися не раніше середини жовтня.
Тобто, якщо нафта опуститься в ціні ще більше, то на українському ринку припиниться зростання цін на пальне. Надалі можна очікувати й на зниження роздрібних цін. Олександр Сіренко прогнозує, що з 57 гривень за літр, які є станом на сьогодні, цінники можуть опуститися навіть до 50-53 гривень.
Якщо вас зацікавила ця тема, то більше інформації про те, чого чекати від ринку пального протягом наступного тижня, читайте в нашому матеріалі за посиланням.
Також ми розповідали про те, як краще сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху. Ще ми писали, для яких видів транспорту українцям не потрібне водійське посвідчення.
А от про те, яких змін на ринку пального варто очікувати протягом майбутнього опалювального сезону, читайте тут.
Сподобалась стаття?