10 000 грн на сім'ю: в уряді пояснили, як нараховують виплати ВПО
Розповідаємо, який розмір виплат передбачено Україною для внутрішньо переміщених осіб, а також хто може втратити відповідний статус

Скільки платять ВПО
Фото: УНІАН
Війна принесла багато руйнувань та горя українцям. Багато з них втратили свої домівки та вимушено стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Вони покинули домівки та переїхали в інші міста, аби себе убезпечити. Також люди оформляють статус ВПО, щоб в майбутньому отримати фінансову допомогу. Для таких людей державою передбачені виплати та пільги.
Про те скільки отримують ВПО розповіла Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв'ю виданню Forbes.
Виходячи з доходу сім'ї, мінімально достатня сума для наймання житла родиною, яка складається з двох дорослих та двох дітей, складає 10 000 гривень. Саме тому внутрішньо переміщенні особи можуть оформити щомісячну допомогу у розмірі:
- на дітей до 18 років та осіб з інвалідністю — 3 000 гривень;
- на одного дорослого — 2 000 гривень.
"Традиційно – двоє дітей та двоє дорослих. Тобто на сімʼю ми отримували близько 10 000 грн. Це мінімально достатня сума для наймання житла", — повідомила міністерка.
Також Оксана Жолнович нагадала, що в Україні діє програма "Прихисток", в рамках якої власникам, які надавали житло для ВПО, повертали кошти за оплату комунальних послуг.
"Звісно, багатодітні сімʼї або люди з інвалідністю отримували свої виплати додатково до виплат ВПО", — запевнила вона.
Хто може втратити виплати ВПО
"У серпні Кабмін вніс зміни в постанову щодо виплат ВПО. Якщо людина понад 30 днів перебуває за кордоном без поважних причин (лікування, відрядження тощо), то вона втрачає право на виплати", — нагадала Жолнович.
За словами очільниці відомства, після того, як дані було звірено з Державною прикордонною службою, виплати припинили виплачувати 112 000 осіб, які не відповідали новим критеріям. Тепер така верифікація діє на постійній основі, а завдяки їй видатки з бюджету України зменшились орієнтовно на 400 млн на місяць.
"Також щомісяця ми проводимо перевірки щодо людей, які повернулися до свого постійного житла або мали власне житло. Таких було понад 12 000. 9 500 були виявлені померлими", — повідомила Оксана Жолнович.
За її словами, ще 9 800 осіб проживали на територіях, які перебували близько до лінії фронту або були під окупацією, але наразі там не ведуться активні бойові дії, а отже переїзд не дає право на отримання виплати.
Раніше ми писали, як отримати субсидію внутрішньо переміщеній особі, а також чи можуть ВПО не платити за комуналку.
Сподобалась стаття?