Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
Головні новини країни

Не тільки Microsoft: чим ще володіє один з найбагатіших людей світу Білл Ґейтс

Розповідаємо, з чого складається статок засновника корпорації компʼютерних технологій

Фото: Facebook/Bill Gates, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Білл Ґейтс, окрім корпорації Microsoft, володіє ще акціями багатьох компаній та підприємств

Фото: Facebook/Bill Gates, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Засновник корпорації компʼютерних технологій Microsoft Білл Ґейтс є одним з найбагатіших людей світу. Він займає 6 місце у списку Forbes. Статки Білла Ґейтса складають 104 мільярди доларів, частину з яких він активно жертвує на благодійність.

Про те, чим володіє засновник Microsoft, розповідає видання Forbes.

Як Білл Ґейтс потрапив до списку найбагатіших людей світу?

У 1975 році Білл Ґейтс разом зі шкільним другом Полом Алленом заснував компанію Microsoft, яка стала публічною вже у 1986 році. Ця корпорація компʼютерних технологій повністю змінила світ персональних комп'ютерів.

Вже через рік, у 1987-му, Білл Ґейтс вперше потрапив до списку мільярдерів Forbes, його визнавали найбагатшою людиною світу протягом багатьох років. Проте, через благодійну діяльність, на яку у 2018 році він пожертвував 55 млрд дол., засновник Amazon Джефф Безос посунув Білла Ґейтса з першого місця списку.

Чим володіє засновник Microsoft?

 • Інвестиції – 30,5 млрд дол.

Більша частина статків Білла Ґейтса інвестована в активи, про яких немає публічної інформації. Компанія Cascade Asset Management інвестує кошти у різноманітні активи у різних країнах світу із думкою про довгострокову перспективу.

 • Microsoft – 25,6 млрд дол.

У 2020 році, коли Білл Ґейтс залишив раду Microsoft, у нього було 1,3% акцій компанії. Проте, наприкінці 2022 року в інтерв'ю Forbes засновник компанії зазначив, що все ще володіє досить великою кількістю акцій.

 • Republic Services – 14 млрд дол.

Йдеться про 35% акцій компанії з утилізації відходів, які належать Біллу Ґейтсу з 2002 року. Ця компанія працює у 14 штатах США та має 71 центр перероблення.

 • Deere & Co. – 7,8 млрд дол.

Засновнику корпорації компʼютерних технологій належать 6,5% акцій виробника фермерського обладнання Deere & Co., навіть попри те, що у 2022 році він пожертвував фонду Bill & Melinda Gates Foundation акцій на майже 1,3 млрд дол.

 • Готелі мережі Four Seasons – 6,6 млрд дол.

Після того, як у 2021 році Cascade Asset Management оголосила, що купує мажоритарну частку компанії, яка управляє готелями Four Seasons, принц Саудівської Аравії Аль-Валід бін Талал продав половину своїх акцій у цій мережі. Таким чином частка Білла Ґейтса у Four Seasons збільшилася до 71,25%.

 • Ecolab – 4,9 млрд дол.

Йдеться про 11% акцій всесвітньо відомого бренду санітарно-гігієнічних технологій, які належать Біллу Ґейтсу. Вперше він став власником акцій цієї компанії у 2011 році.

 • Givaudan S.A. – 3,1 млрд дол.

Засновник Microsoft володіє акціями швейцарського виробника харчових ароматизаторів та парфумерних композицій Givaudan принаймні з 2011 року.

 • Waste Management – 2,5 млрд дол.

Власником акцій г'юстонської сміттєпереробної компанії Білл Ґейтс став у 2011 році та наразі має 4% акцій.

 • Berkshire Hathaway – 2 млрд дол.

Біллу Ґейтсу належать 4 050 акцій класу "А" американської холдингової компанії Berkshire Hathaway.

 • AutoNation – 1,4 млрд дол.

Засновник компанії Microsoft зменшив свою частку у флоридському автодилері AutoNation. Наразі у нього залишається ще 15% акцій цього підприємства.

 • Латифундист – 1,2 млрд дол.

Білл Ґейтс володіє 97 933 га землі у 18 штатах США. На деяких його землях вирощують кукурудзу, сою та рис для подальшого продажу.

 • Canadian National Railway – 1,1 млрд дол.

Через те, що Білл Ґейтс активно продавав акції канадської залізниці, його частка у компанії зменшилася до 1,4%.

Якими ще активами володіє Білл Ґейтс?

 • Швейцарська хімічна компанія Sika AG – 1,1 млрд дол.
 • Мексиканська компанія Fomento Economico Mexicano, яка володіє 47% Coca-Cola Femsa – 960 млн дол.
 • Голландський бренд Heineken Holding NV – 580 млн дол.
 • Нерухомість – 300 млн дол.
 • Компанія, що використовує клітини для біологічного виробництва нових ліків, харчових інгредієнтів та хімічних речовин Ginkgo Bioworks – 240 млн дол.
 • Міннесотський постачальник електроенергії OtterTail – 170 млн дол.

Раніше ми розповідали, на яких машинах їздять українські топблогери та скільки вони коштують. Також ми писали про три сфери бізнесу, які вже нікому не цікаві.

Pro Гроші в Instagram Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.