Мрія колекціонерів: топ-5 NFT за мільйони доларів
Зібрали усі найцікавіші NFT 2022 року, які були продані за десятки мільйонів доларів
Деякі NFT є власністю одразу тисяч колекціонерів
Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші
NFT або невзаємозамінні токени захопили усі тренди та думки колекціонерів. Унікальні віртуальні об’єкти продають за найрізноманітнішими цінами, від кількох доларів – до абсолютно неймовірних сум.
Pro Гроші розповідають про топ-5 найдорожчих NFT у 2022 році, який вже побив рекорд попереднього року.
П’яте місце посідає токен із назвою CryptoPunk #5822. Він є найдорожчим із колекції CryptoPunk. Сума угоди склала 23 мільйони доларів, першим серйозним покупцем став Діпак Тапліал, генеральний директор Chain.
Після цього обсяги торгів навколо всієї колекції CryptoPunk сягнули мільярдів.
На четвертому місці, із вартістю 28,8 млн доларів NFT HUMAN ONE, який продали на аукціоні Christie's.
Представники аукціону назвали його "генеративним твором мистецтва, який митець має намір плавно додавати та творчо розвиватися протягом свого життя".
Токен представляє із себе генеративну NFT-скульптуру, яка виглядає ось так:
Бронза дісталась токену Clock. Цей віртуальний витвір мистецтва являє собою цифровий годинник, який відраховує дні, коли Wikileaks було заарештовано.
Група волонтерів придбала Clock за 52,7 млн доларів, щоб профінансувати судовий процес Ассанжа.
Друге місце дісталось токену The First 5000 Days. NFT представляє собою колаж з робіт художника Beeple від 2007 року. Протягом 5 тисяч днів митець збирав в один витвір мистецтва, який продали за 69,3 млн доларів.
До речі, The First 5000 Days є найдорожчою цифровою роботою Beeple.
Абсолютний чемпіон
На цей NFT збирали гроші цілих 30 тисяч колекціонерів і на платформі Nifty Gateway придбали токен The Merge за 91,8 млн доларів.
Таким чином The Merge став найдорожчим NFT із кількома власниками, а його творцем був учень Beeple – Пак.
Beeple або Майк Вінкельман – це американський цифровий художник, графічний дизайнер й аніматор, який є одним із найвідоміших митців у галузі цифрового мистецтва.
Якими бувають NFT?
NFT можна назвати криптовалютою, яка вимірюється унікальними цифровими об’єктами, а головна особливість в тому, що вона не має жодного сталого курсу.
Наприклад, один біткойн можна обміняти на такий саме біткойн, а от кожен NFT-об’єкт є абсолютно унікальним і має свою ціну, яка не відповідає жодному об’єктивному курсу.
Невзаємозамінним токеном може бути майже будь що – гіф-зображення, аудіозапис, зображення, документ, мем чи інший об’єкт.
Деякі NFT існують лише у віртуальному просторі, а деякі мають свій "фізичний" відповідник. Наприклад, на одному з NFT-аукціонів в Україні продали квартиру, яка має цілком реальну площу і адресу, окрім цифрового аналогу.
Раніше ми розповідали про ведення ФОП у смартфоні і показували, як оформлювати цифрові довідки через "Дію".
Сподобалась стаття?