Конкуренція за увагу: чому реклама в соціальних мережах завжди дорожча
Памʼятайте, що, розуміючи принцип роботи алгоритмів реклами, ви зможете знизити вартість її показів
Реклама лише допомагає робити продукт впізнаваний
Фото: pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Реклама для бізнесу досить важлива річ, адже без неї важко зробити ваш продукт популярним. Однак вартість її не з дешевих, а ще треба буде заплатити навіть за показ цієї реклами. Саме тому варто знати про ключові фактори, які впливають на вартість показу реклами в соціальних мережах.
Про це розповідає маркетолог Михайло Хитряк.
Памʼятайте, що, розуміючи принцип роботи алгоритмів реклами, ви зможете знизити вартість її показів і залучення клієнтів.
Що впливає на вартість показів реклами:
Принцип аукціону. Показ реклами працює саме за таким принципом. Чим більша конкуренція, тим показ реклами дорожчий. Яскравий приклад – здорожчання реклами перед святами або перед початком продажу сезонних товарів.
Аудиторія теж коштує грошей. Наприклад, показ реклами для власників бізнесу коштує набагато дорожче, ніж реклама для домогосподарок. Причина знову ж таки в аукціоні та конкуренції серед рекламодавців.
Якість реклами. Створюючи оголошення з високим CTR та показником ефективності, показ реклами для вас буде значно нижчим, ніж для рекламодавців з неефективними креативами.
Якість сайту. Під час перевірки сайту, робот не лише перевіряє рекламні оголошення, але й сайт, куди ви даєте рекламу. Аналізуючи тексти, зображення та швидкість завантаження сторінки приймається рішення про допущення реклами в ротацію та про вартість показу реклами.
Реакція на рекламу. Скарги та негативні відмітки – один з найважливіших критеріїв для формування ціни на показ вашої реклами. Негатив, який є довкола, може посприяти лише її здорожчанню.
Де українські бренди купують рекламу у 2023 році
Раніше ми розповідали, що телебачення для бізнесу залишилося в минулому. Тепер бренди використовують можливості соціальних мереж і рекламують товари й послуги за допомогою блогерів-мільйонників. Так вдається охопити дуже широку аудиторію, яка має довіру до інфлюенсера.
Двома платформами, де щодня можна наштовхнутися на рекламну інтеграцію, є Instagram і YouTube. Вартість звернення до блогера залежить від багатьох факторів, наприклад, складності реалізації маркетингової ідеї, тривалості, тематики, формату і навіть часу публікації.
На YouTube брендам доведеться витратити такі суми відповідно до чисельності підписників у власника каналу:
до 100 000 – 10-50 доларів;
до 200 000 – 50-100 доларів;
від 300 000 – 120-150 доларів;
400 000+ – 300 доларів і більше.
Про те, скільки коштує реклама в Instagram, читайте тут.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що маркетинг вимагає сучасних рішень і розповідав, де українські бренди купують рекламу. Також ми повідомляли, як не стати жертвою агресивного маркетингу.
Сподобалась стаття?