Зеленського лякають "критичними наслідками"? Чому просять підвищити тарифи на воду
Розбиралися, які аргументи наводять в асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства щодо необхідності підвищення вартості послуг
Тарифи на водопостачання незабаром можуть підвищити
Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Президента Володимира Зеленського просять зобов’язати регулятор підвищити тарифи на воду. Це варто зробити нібито через "встановлення економічно необґрунтованого тарифу".
Про це повідомив директор української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "Укрводоканалекологія" Олександр Шкінь.
"Нагальна проблема – це невстановлення економічно обґрунтованого тарифу, без якого про розвиток водопровідних підприємств не може бути мови, адже галузь недофінансована на 30%, і коштів не вистачає навіть на покриття операційних витрат", — цитує пресслужба Шкіня.
За розрахунками асоціації, для відновлення водопровідної галузі потрібно близько 40 мільярдів євро. Проте, саме підвищення тарифів дозволить водоканалам "втриматись на плаву".
"Ми вимушені були звернутись до президента України та до РНБО з проханням зобов'язати НКРЕКП розглянути питання встановлення економічно обгрунтованого тарифу для водопостачальних підприємств, щоб не допустити критичних наслідків", — зазначив директор Укрводоканалекології.
Які соціальні норми встановлені для отримувачів пільг
- послуга з централізованого постачання холодної води — 2 кубометри холодної води на одну особу на місяць;
- послуга з централізованого постачання холодної води за відсутності постачання гарячої води — 3,6 кубометра холодної води на одну особу на місяць;
- послуга з централізованого постачання холодної води у разі відсутності постачання гарячої води більш як на 14 діб — 3,6 кубометра холодної води на одну особу на місяць;
- послуга з централізованого водовідведення – 3,6 кубометра на одну особу на місяць;
- у разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за відсутності централізованого водопостачання і вигрібних ям) для вивезення рідких нечистот — 3,6 кубометра на одну особу на місяць;
- послуга з централізованого постачання гарячої води — 1,6 кубометра гарячої води на одну особу на місяць.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що робити споживачам, які дізналися про борг перед Нафтогазом. Крім того, ми розповідали, як українці самі провокують підвищення тарифів.
Сподобалась стаття?