Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Субсидії в Україні: чи мають право на допомогу неповнолітні діти

Для того, аби отримати грошову допомогу на оплату комунальних послуг, потрібно відповідати певним вимогам

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Житлова субсидія нараховується для часткової оплати комунальних послуг

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Житлова субсидія надається мешканцям житлових приміщень, які не можуть самостійно оплачувати комунальні послуги. Отримати допомогу можуть як дорослі, так й неповнолітні, які зареєстровані в будинку, але за однієї умови.

Про це повідомляє Головне управління Пенсійного фонду в Запорізькій області.

Чи можна призначити субсидію неповнолітнім?

Якщо в житлових приміщеннях зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки, та/або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, то субсидія призначається лише за заявою опікуна.

Розмір допомоги розраховується з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії й соціальних виплат, які отримує опікун на підопічних дітей та/або на недієздатних осіб. Важливо пам'ятати, що ці види соціальних виплат не враховуються в сукупний дохід опікуна у разі його звернення за призначенням житлової субсидії.

Також зазначається, що субсидія не призначається неповнолітнім дітям, які мають батьків та зареєстровані в житловому приміщені самі.

Що змінилося в умовах отримання субсидії?

  • Українці, які щонайменше місяць перебували у полоні та можуть підтвердити це відповідними документами, можуть розраховувати на призначення субсидії.
  • Якщо зареєстроване чи фактичне місце проживання не збігається з адресою домогосподарства, то під час призначення субсидії не враховуватимуться доходи осіб, які перебувають у полоні чи вважаються зниклими безвісти.
  • Житлову субсидію можуть призначити тільки за однією адресою – фактичним, задекларованим або зареєстрованим місцем проживання особи.
  • Особи, які залишилися без газу через збройну агресію Росії та обігрівають оселю побутовими електроприладами, користуватимуться соціальними нормативами на послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.
  • Виправляти помилки в декларації можна довше – тепер термін продовжили на час хвороби.
  • Впродовж 30 календарних днів треба повідомити про особу зі складу домогосподарства, яка перебувала за кордоном сукупно більш як 60 днів (мова про період, за який враховують доходи).

Раніше ми розповідали, що деяким українцям зменшать розмір субсидії у 2023 році. Також ми писали, які доходи враховують при розрахунку виплат. Більше про субсидії та інші соціальні виплати в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.