Польські перевізники розблокують кордон з Україною: дата
16 січня Міністерство інфраструктури Польщі підписало відповідну угоду з протестувальниками
Уряд Польщі домовився з перевізниками розблокувати кордон з Україною
Фото: скриншот, pexels. Колаж: Pro Гроші
Акції протесту на кордоні між Польщею та Україною будуть зупинені. Це пов'язано з тим, що перевізники, які блокували прикордонні контрольно-пропускні пункти (ККП) з листопада, повідомили, що вони досягли згоди з урядом щодо "певних" умов.
Про це пише TVN24.
Що відомо про умови угоди
Міністерство інфраструктури Польщі провело пресконференцію у вівторок, 16 січня, о 13:00 за київським часом. Тоді була підписана відповідна угода.
Після конференції стало відомо, що перевізники мають оголосити про припинення протесту до 1 березня.
У своїй заяві міністр інфраструктури Даріуш Клімчак повідомив, що Міністерство у вівторок підписало угоду з перевізниками, які виразили своє невдоволення ситуацією. Він акцентував, що угода визначає не кінець діалогу, а "інтенсивні переговори".
"Цей протест є міждисциплінарним. Він зачіпає дуже багато напрямків міжнародної політики, внутрішньої політики. Складність і заплутаність питань призвела до того, що переговори та робота тривали понад місяць. Протест буде припинено до 1 березня", – зазначив міністр.
Він також додав, що починаються конструктивні переговори, які, за його словами, повинні принести конкретний результат.
"Попереду у нас дуже багато роботи", – підкреслив Клімчак.
Лідер протесту Рафал Меклер підкреслив, що на кордоні залишається вся інфраструктура протесту – контейнери та трейлери. Водночас він зауважив, що у випадку невдачі у конструктивних переговорах, протестувальники повернуться до кордону.
Зазначимо, що раніше організатор акції протесту, представник Комітету захисту перевізників і роботодавців транспорту Томаш Борковський повідомив, що далекобійники припинять блокаду пунктів пропуску з Україною 17 січня о 13:00 за київським часом.
"Ми домовилися про певні умови, ми дамо уряду час попрацювати, оскільки це новий уряд… Це не кінець, але буде призупинення протесту", – повідомив він.
Які вимоги висунули перевізники
Перевізники розпочали страйк 6 листопада. Тоді вони заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту:
- Корчова – Краковець;
- Гребенне – Рава-Руська;
- Дорогуськ – Ягодин.
Польські далекобійники вимагали, щоб Європейський союз відновив систему, за якою українські компанії потребують дозволів для роботи на території блоку, а європейські далекобійники, які в'їжджають в Україну, повинні мати дозвіл.
Раніше ми повідомляли, що уряд Румунія зміг домовитися з фермерами, аби розблокувати кордон. Також ми писали, що польські фермери заблокували один із пунктів пропуску з Україною.
Сподобалась стаття?