Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Податок на нерухомість: хто не платитиме за понаднормові квадрати

У липні деяким власникам житла потрібно сплатити податок за понаднормові квадратні метри, але деяких українців це не торкнеться

Фото: УНІАН, ДПСУ, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Деякі українці можуть не сплачувати податок на нерухомість у 2023 році

Фото: УНІАН, ДПСУ, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Вже у липні власникам нерухомості потрібно сплатити податок за понаднормові квадратні метри за період 2022 року. Однак є певні категорії громадян, які звільняються від сплати такого податку.

Про це йдеться у Податковому кодексі України.

Хто не платитиме податок на нерухомість у липні 2023 року?

Наразі є лише три категорії українців, які звільняються від сплати податку на нерухомість. Йдеться про:

  • осіб, які володіють квартирою площею до 60 квадратних метрів або будинком до 120 квадратних метрів;
  • власників нерухомості, яка знаходиться на тимчасово окупованих територіях чи в зоні бойових дій;
  • власників житла, площа якого перевищує норму, але воно поділене між двома родинами.

Яку суму податку потрібно сплатити?

Власники квартир площею від 60 квадратних метрів та будинків площею від 120 квадратних метрів мають сплатити податок на нерухомість. Розраховується такий податок у відсотках до мінімальної заробітної плати, яка наразі становить 6 700 гривень та не може перевищувати 1,5% за понаднормовий квадратний метр.

Таким чином виходить, що за один понаднормовий квадратний метр власникам житла потрібно буде заплатити 97,50 грн. Зазначається, що сплатити податок необхідно протягом 60 днів після отримання квитанції. У разі, якщо такий документ не надійшов власнику, то потрібно самостійно звернутися до податкової та отримати його.

Яка відповідальність передбачена у разі несплати податку на нерухомість?

У разі несвоєчасної сплати податку передбачається нарахування штрафу. Якщо українці затримають сплату до 30 календарних днів, то їм нарахують штраф у розмірі 5% від суми боргу, якщо понад 30 календарних днів – 10%.

При цьому варто зазначити, що у разі, якщо власнику житла податкове повідомлення-рішення не надійшло у встановлений термін, то він звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату податку.

Раніше ми розповідали, що в Україні змінюють правила сплати податків. Також ми писали, у якому випадку платникам податків не нарахують штрафні санкції та пені. Більше про податки в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.