Таємниці працевлаштування: як правильно перевірити офер
Люди в пошуках роботи забувають, що завжди потрібно уважно читати і перевіряти листи та документи, які їм надсилають роботодавці
Три поради, як перевірити офер
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
Українці, які шукають роботу, часто не читають договори та офери, роблячи велику помилку. Оскільки в деяких випадках вони звільняються у перший же день, адже шукали щось краще для себе.
Керівник напрямку винагород та організаційної ефективності Yasno Юрій Брильов розповів для сайту з пошуку роботи Work.ua, як правильно оцінити робочі пропозиції.
Що таке офер
Job offer або просто офер – це лист від компанії, яка пропонує роботу. В ньому прописані основні домовленості роботодавця з кандидатом. В Україні він виконує більш інформаційну функцію, а закордоном має офіційний характер.
На що потрібно звертати увагу читаючи офер
- Якість тексту.
Експерт радить уважно прочитати лист, який надходить від компанії. Якщо в ньому є багато друкарських та орфографічних помилок, краще відмовитися від цієї роботи. Оскільки це може свідчити, що менеджер був неуважний та хотів лише швидко виконати завдання з пошуку працівника.
- Структурованість даних.
Кандидат повинен уважно ознайомитись з офером, і лише потім прийняти чи відхилити його. Однак, інколи необхідно самостійно визначати взаємозв'язки в тексті пропозиції, оскільки вони може бути непослідовними.
Звертайте увагу на структуру даних, щоб оцінити рівень уваги, яку приділяється оферу для кандидата. Оцініть логічне розташування інформації, такої як:
- умови роботи;
- фінансова винагорода;
- пільги
- бенефіти.
Якщо ви прочитали цей лист, і замість відповідей у вас з'явилися лише питання, то це може стати червоним прапорцем.
- Повнота інформації.
За словами експерта, цей пункт є найважливішим. Офер повинен містити всю інформацію, обговорену на співбесіді, включаючи організаційну структуру, матеріальну винагороду, бенефіти, функціональні обов'язки, та інші аспекти, що впливають на ваше рішення.
Кого шукають роботодавці
У зв'язку із війною, ринок праці перетворюється: деякі професії стають більш популярними, інші втрачають свою актуальність, і виникає дефіцит робочої сили. Наразі найбільший попит спостерігається на лікарів, кваліфікованих робітників, фахівців у сфері торгівлі та обслуговування, фармацевтів і робітників на виробництво.
Особливо висока потреба серед лікарів у гастроентерологів, ендокринологів, ендоскопістів, педіатрів, зубних техніків, фахівців з УЗД та сімейних лікарів. У сфері робітників особливо багато вакансій для:
- покрівельників;
- гірників;
- тонувальників;
- пилорамників.
За даними Державної служби зайнятості, структура вакансій залишається стабільною, і потреба в фахівцях залишається високою в таких галузях, як переробна промисловість, охорона здоров'я, освіта, сільське господарство, торгівля, державне управління, транспорт і поштова діяльність.
Раніше ми повідомляли, яке резюме вас точно "виведе з гри". Також пропонуємо дізнатися, які спеціальності можуть безплатно освоїти українці.
Сподобалась стаття?