Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Деякі українці зможуть безкоштовно пройти навчання на IT-курсах – хто у списку

Одна із популярних в Україні освітніх платформ запускає спеціальну програму, але вона буде доступна не всім

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці зможуть отримати професію в IT-сфері

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні деякі громадяни зможуть безкоштовно отримати стипендії для навчання на IT-курсах. Їх організовує освітня платформа Prometheus за підтримки USAID. Можливість здобути професію в IT-сфері відкриється для внутрішньо переміщених осіб, а також для жителів прифронтових і звільнених територій.

Про це повідомили у пресслужбі Мінреінтеграції.

Освітня платформа планує надати 600 таких стипендій. На безоплатне навчання можуть претендувати жителі та ВПО, які на момент подачі заявки живуть у таких областях:

 • Чернігівській;
 • Сумській;
 • Харківській;
 • Дніпропетровській;
 • Запорізькій;
 • Херсонській;
 • Миколаївській;
 • Одеській областях.

Однак така можливість буде не для усіх жителів цих областей, а для визначених категорій. Серед них:

 • ветерани, а також члени їхніх сімей (батьки, дружина/чоловік, діти);
 • громадяни, що втратили роботу внаслідок війни;
 • громадяни, у яких постраждало житло внаслідок російської агресії;
 • інші вразливі категорії населення.

Які освітні програми будуть доступні

Майбутнім слухачам запропонують обрати одну із шести стипендіальних програм. У списку є такі:

Курс "Java Beginner". Навчання дасть змогу опанувати основи найбільш популярної мови програмування Java. Тривалість курсу – 17 тижнів.

"Frontend. Базовий курс від Ciklum". Тут можна навчитися верстати, створювати та наповнювати сайти й вебзастосунки. Тривалість навчання – 16 тижнів.

Курс "Тестувальник QA Manual". Для тих, хто хоче отримати базові знання з тестування програмного забезпечення. Курс тривалістю 11 тижнів.

Курс "Тестувальник QA Auto". Дасть змогу опановувати Python – мову програмування для новачків. Тривалість навчання – 11 тижнів.

Курс "DevOps та Kubernetes. Практичний інтенсив". Знання, отримані на курсі, допоможуть стати інженером DevOps. Він розрахований на 10 тижнів.

Курс "UX/UI Design Basic". Навчить проєктувати зручні диджитал-продукти. Тривалість навчання – 15 тижнів.

Подати заявку на стипендіальну програму можна до 7 жовтня включно. Для цього достатньо заповнити анкету на сайті платформи Prometheus.

Які професії частіше обирають українці

PR-менеджерка Work.ua Вікторія Білякова у коментарі сайту Pro Гроші зазначила, що зараз більшість нових кандидатів обирають професії в таких галузях, як "Готельно-ресторанний бізнес, туризм", "Освіта, наука", "Сфера обслуговування", "ЗМІ, видавництво, поліграфія", "Роздрібна торгівля", "Маркетинг, реклама, PR", а також у сфері "IT, комп’ютери, інтернет".

При цьому експертка наголосила, що особливим попитом користуються вакансії диджитал-фахівців. Це переважно програмісти у сфері ІТ. Конкуренція у цій сфері продовжує зростати.

Раніше ми писали про те, скільки можуть заробляти українці в столиці. Також ми розповідали, які фахівці в Україні можуть заробляти від 40 тис. грн.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.