"Чого я хочу?": прості кроки до вибору улюбленої професії
Ділимося простими лайфхаками, аби ви просто та швидко знайшли роботу до душі

Важливо в такі моменти слухати себе
Колаж: Pro Гроші
Чимало людей залишилися без роботи через масштабне вторгнення Росії в Україну на початку 2022 року. Знайти нове місце під час війни доволі непросто, а ту, яка до душі – ще складніше. Однак це можливо. Головне дотримуватися кількох правил.
Розповідаємо, як знайти роботу до душі.
Що для вас важливо?
Навіть у такий важкий час, коли українців щодня тривожать воєнні дії, необхідно зрозуміти те, що насправді для вас важливо. Для цього слід абстрагуватися та побути на самоті.
Зараз потрібно зрозуміти те, що вас мотивує, що приносить задоволення. Саме з цього розпочніть пошуки нової роботи. Присвятіть годину на день лише собі, прислухайтесь до себе. Таке "інтерв’ю" з самим собою допоможе вам проаналізувати думки та зрозуміти самого себе.
Потрібен "карʼєрний радник"
Знайдіть кар’єрного радника, який може вам допомогти знайти роботу та сфери діяльності, які відповідають вашим інтересам. Іноді буває важко самостійно зрозуміти чого ви хочете.
Саме для цього необхідний кар’єрний радник. Ним може стати ваша близька людина, яка приверне увагу до професій або галузей, про які ви навіть не думали.
Які у вас навички?
Поміркуйте над тим, які у вас є навички та про те, де вони можуть знадобитися. Це допоможе знайти вам роботу про яку ви давно мріяли.
Чого ви хочете від роботи?
На цьому етапі необхідний реалістичний список речей того, що саме ви очікуєте отримати від роботи:
баланс роботи та особистого життя;
фінансова стабільність;
професійний розвиток;
підтримка колег.
Список має базуватися на ваших бажаннях. Він допоможе визначити, які посади підходять саме вам та зрозуміти, що робити далі.
Гроші – не головне
В цьому процесі варто розуміти, що не лише стабільна зарплата важлива в цьому питанні. Якщо ви поставите гроші на перше місце, то знайти роботу до душі у вас не вийде, адже зовсім скоро ви взагалі втратите інтерес до нового місця.
Для цього необхідно скласти список професій, якими б ви займалися, якби не потрібно було думати про кошти. Так ви побачите види діяльності, які підходять вам найбільше.
Чи все ви знаєте про потенційного роботодавця?
Не полінуйтеся та дізнайтеся більше про ту компанію, яка вас зацікавила. Дослідіть те, чим насправді займається ваш роботодавець і не вірте одразу в те, що вказано у вакансії.
Знайти корисну інформацію про компанію можна онлайн на офіційних сайтах та сторінках у соціальних мережах. Важливо дізнатися про цінності компанії та те, як роботодавець взаємодіє з командою. Це вам допоможе на майбутній співбесіді.
Вже під час зустрічі уточніть всі нюанси роботи, запитайте про свої прямі обовʼяки, графік та робоче місце.
Не зупиняйтеся!
Якщо ви вже обрали собі професію, то почніть більше розвивати свої навички в цій діяльності:
пройдіть курси;
відвідуйте тренінги;
слухайте семінари.
Важливо розуміти, що розвиваючи свої навички, ви розширюєте можливості.
Як справлятися з невдачами
Памʼятайте про те, що в будь-якому разі можуть трапитися невдачі, але це не означає, що потрібно опустити руки та зневіритися в своїх силах. Якщо ви обрали справді професію по душі, то навіть негаразди не перекреслять плюси улюбленої справи.
Згадайте, чому ви обрали цю спеціальність та прямуйте до своєї цілі.
Сподобалась стаття?