Виплати багатодітним змінилися? Скільки отримуватиме родина за дитину
Раніше народний депутат України Ярослав Железняк повідомляв, що Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2023 рік

Українці можуть отримати допомогу на дитину
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Нині для українців є безліч можливостей отримати фінансову допомогу від держави. За Законом України, коли у вас є понад троє дітей, то ваше подружжя отримує статус багатодітної сім'ї. А тому для таких категорій населення передбачені певні пільги та соцвиплати.
Про це пише департамент соціального захисту населення Сумської міськради.
Які виплати отримує багатодітна сім'я
У 2022 році розмір допомоги багатодітним становив 2 100 гривень. Ця допомога призначається на третю і кожну наступну дитину. Виплачують гроші щомісяця до моменту, коли дитина досягне 6 років.
Якщо у вас одночасно народилося двоє і більше дітей, то виплата здійснюється на кожну дитину.
Допомогу отримаєте не одразу
Загальна сума допомоги – 41 280 гривень. Проте повну суму дають не одразу. Спочатку вам виплатять першу частину допомоги – 10 320 гривень. Далі рівними частинами протягом трьох років щомісяця перераховуватимуть 860 гривень.
Пільги для багатодітних сімей
- 50% знижки за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
- Безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів.
- Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
- Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі).
- Безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".
На збільшення виплат очікувати не варто
Раніше народний депутат України Ярослав Железняк повідомляв, що Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2023 рік. З нього стає відомо, що цього року прожитковий мінімум для українців складатиме 2 589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
- дітей віком до 6 років – 2 272 грн;
- дітей віком від 6 до 18 років – 2 833 грн;
- працездатних осіб – 2 684 грн;
- працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді – 2 102 грн;
- працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів – 2 102 грн;
- працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури – 1 600 грн;
- осіб, які втратили працездатність (мінімальна пенсія) – 2 093 грн.
Мінімальна заробітна плата – 6 700 гривень.
Раніше ми розповідали, чому деякі переселенці не можуть отримати виплати. Також ми писали, жителі яких громад можуть розраховувати на фінансову допомогу.
Сподобалась стаття?