Знає далеко не кожен: навіщо потрібен колектор у квартирі
Цей прилад має бути в кожному домі, але як його використовувати, обізнані не всі

Колектор для води – незамінний прилад в кожній оселі
Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші
Власники квартир або приватних будинків стикалися з проблемою забезпечення рівномірного розподілу технічної або питної води, яка надходить з центральної магістралі. Щоб облаштувати в оселі ефективну водопровідну систему, не зайвим буде використання колекторів або, по-іншому, гребінки, яка допоможе створити оптимальну комунікаційну мережу.
Сайт Pro Гроші розповідає, як працює пристрій та для чого він потрібен в кожному житловому приміщенні.
Що таке колектор та які його функції в домі?
Якщо розглядати конструкцію гребінки, вона виглядає наступним чином: є невеликий відрізок труби, на якому розташовані окремі входи для підключення водоносіїв. Зауважимо, колектор можна використовувати і для опалення, у такому випадку до патрубків приєднують теплоносій. Також всі контури зазвичай мають клапан, який регулює міцність приєднання.
Завдяки приладу вода, яка тече у квартиру з центральної магістралі, у приміщенні зможе рівномірно розподілитися паралельними трубами, які будуть постачати рідину у різні комунікаційні сектори, наприклад, до ванної кімнати, на кухню, в туалет, пральну машину тощо.

Якщо використовувати колектор, можна вберегти мережу від перепадів тиску, адже прилад автоматично врегульовуватиме кількість води, яка постачається у конкретне місце, в залежності від необхідного об'єму. У випадку поломки у якомусь із секторів чи на будь-якій частині труби, не доведеться відключати мережу повністю, а лише ту частину, де виникла проблема.
Можна сказати, що цей багатофункціональний прилад сьогодні є обов'язковим при монтажі водопровідної системи.
Які бувають види колекторів
Насправді видів існує неймовірно велика кількість. Колектори відрізняються між собою матеріалом (бувають з латуні, нержавіючого або пластикового корпусу), кількістю отворів для відводу, наявністю бокових сполучень (потрібні, щоб приєднати основну водопровідну магістраль і паралельно іншу гілку водопроводу). Звісно, гребінки купують, зважаючи на габарити, діаметр вхідних патрубків, а також залежно від архітектурних та інтер'єрних деталей оселі.
Проте стандартно класифікація відбувається лише за одним критерієм – регульовані або нерегульовані прилади. У першому випадку колектор для води має так званий кульовий вентиль (його ще називають запірно-регулювальним). Завдяки цій деталі можна контролювати витрати ресурсу, при цьому повністю закриваючи кожен з патрубків та обмежуючи споживання по конкретній гілці. Конструкція має ручку з маркувальною шкалою, яка показує, наскільки збалансована гідравліка у системі. Плюс завдяки їй можна відключити подачу води на окремий контур.
Нерегульований колектор – це найбільш простий у застосуванні вид. Він не може регулювати витрати або обмежувати постачання в конкретний контур, але якісно забезпечує розведення води по трубам.
Переваги використання
Хоч з вигляду здається, що гребінки прості у застосуванні, а значить – не можуть мати багато переваг, проте це неправильне враження. Насправді серед додаткових позитивних сторін приладу можна виділити:
- стабільність напору у всіх комунікаціях дому;
- монтаж колекторним способом підвищує загальну ефективність роботи всього водопроводу;
- встановити трубку можна приховано, без втручання у цілісність інтер'єру, наприклад, під підлогу чи навіть у стіни;
- завдяки наявності широкого асортименту, можна обрати бренд і вид на свій смак, та залежно від допустимої цінової категорії;
- окрім трубопроводу, гребінки можна доповнювати іншим обладнанням (редукторами, фільтрами та ін.).
Створення розподільної водопровідної мережі не змусить власників житла витратити велику суму, оскільки ціна приладу відносно невелика, зате економія при подальшому використанні досить потужна. Плюс під час проектування зазвичай не виникає складнощів, оскільки монтаж системи простий – не потрібно мати досвід чи професійні знання, щоб підключити колектор у своїй квартирі.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як весілля може позбавити вас грошей, житла та спадщини. Також ми повідомляли, як правильно обрати деревину для опалення.
Сподобалась стаття?