Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Зловживати допомогою не вийде: як перевірятимуть українців в ЄС

Розповідаємо, чому українських біженців із тимчасовим захистом будуть перевіряти по загальноєвропейській базі

Фото: Unsplash

Українців будуть в ЄС будуть перевіряти детальніше

Фото: Unsplash

Минулого року Чехія головувала в Раді ЄС і наполягала на створенні загальноєвропейської бази даних, інформацію до якої, зараз вносять всі держави-члени Європейського Союзу. За цією базою будуть перевіряти українців із тимчасовим захистом.

Про це розповів міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан в інтерв'ю виданню ProUkrainu.

"Напевно, саме для того, щоби обеззброїти тих, хто схильний зображати українців на нашій території як проблему. Вони казали: "А якщо українці зловживають пільгами в одній країні, у другій, у третій?". Тож було запроваджено загальну систему, до якої Чеська Республіка вносить дані", — зазначив міністр.

За його словами, система працює хоч і деяким країнам знадобилось більше часу. На думку міністра проблема серйозна, а спроби зловживання – це навіть не відсотки, а проміле випадків. Хоча трапляються випадки, коли людина не знялася з реєстрації та не виконала свої зобов’язання щодо виїзду в одній з країн.

"Країнам на кордоні Шенгенської зони трохи легше, ніж Чехії. Адже від нас українці просто поїдуть – додому чи в іншу країну, не проходячи жодних прикордонних процедур. І якщо вони забудуть знятися з реєстрації, то ми не отримаємо інформацію про від'їзд миттєво", — розповів Віт Ракушан.

Такий підхід дозволить чиновникам розуміти, як виглядає інструмент тимчасового захисту, хто ним користується та у якій країні знаходяться люди. Зі слів міністра стає зрозуміло, що як тільки людина звернеться по допомогу в одній з країн ЄС, це автоматично означає, що вона вже не має права на отримання такої допомоги в жодній іншій країні. А це, безумовно, гарна профілактика для тих хто вважає, що щедрістю окремих держав можна зловживати.

Як українців інтегрують в норвезьке суспільство

Для легшої та більш плавної інтеграції в соціум Норвегії, там планують прискорити працевлаштування українських переселенців. За місяць вдалось знайти роботу 542 біженцям, а загальна кількість працевлаштованих українців в Норвегії на кінець вересня складала — 5 150 осіб.

"Робоче місце є найкращим місцем інтеграції. Протягом осені та зими тисячі українців пройдуть вступну програму. Ми хочемо, щоб більше людей одночасно працювали та брали участь у норвезькій освіті", — відзначила міністр зайнятості та інклюзії Тоньє Бренна.

Також робляться кроки для створення цифрової системи навчання, яка спростить поєднання навчання з роботою для біженців. Також під час проходження інтеграційної програми та відвідання курсів з мови, для біженців передбачена підтримка в розмірі 16 000 крон (1 350 євро).

Раніше ми писали, хто з переселенців може пів року отримувати додаткові виплати, а також за що можуть оштрафувати ВПО.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.