Загальна мобілізація. Що робити, якщо відправили на фронт без підготовки або спорядження
Підготовка має відбуватися у навчальних центрах, на загальновійськових полігонах або військових частинах територіальної оборони
Іноді можуть мобілізувати чоловіків без військового досвіду
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Військовозобов'язаних чоловіків, які отримали повістки та пройшли медкомісію, відправляють на службу. Однак перед цим вони мають отримати належні знання, підготовку та спорядження. Якщо цього не сталося, то варто діяти негайно.
Про це пише НВ.
У такому випадку ви маєте скласти рапорт у двох екземплярах і подати його "по команді", тобто прямому командиру. Також можна паралельно звернутись на гарячу лінію Міноборони: 0–800–500–442.
Якщо на це звернення не відреагували, то за тим же номером можна подати й скаргу на бездіяльність командира, а також до вищестоящого командира чи головного органу військового управління.
У випадку, якщо й на скаргу не було реакції командування, то за оскарженням бездіяльності можна звернутися до адміністративного суду.
Якою має бути підготовка мобілізованого
Мобілізовані без військового досвіду проходять навчання відповідно до своєї військової спеціальності.
Тобто, якщо у вас немає досвіду військової служби, то спершу вас направляють на навчальні збори із загальновійськової підготовки. Вона відбувається у навчальних центрах, на загальновійськових полігонах або військових частинах територіальної оборони. Строки зборів не встановлені. Тож їхній порядок та тривалість затверджують командири видів та родів військ ЗСУ, але максимально підготовка може тривати до трьох місяців.
Також військовослужбовцю повинні обов'язково видати:
бойовий балістичний шолом та чохол для нього;
модульний бронежилет та чохол для нього;
захисні балістичні окуляри.
Окрім цього, ви повинні отримати й бойовий спеціальний комплект, у яких входить:
маска;
балаклава;
маскувальні костюми;
окуляри-маска захисні балістичні;
захисні рукавички;
тактичні бойові наколінники та налокітники;
спеціальні навушники;
тактичний захисний розвантажувальний ремінь;
медична сумка-укладка і медичний рюкзак;
бойові сумки-підсумки та бойовий рюкзак;
гідросистема для питної води та чохол до неї;
кобура пістолетна універсальна;
ніж, ліхтарик, карабін з муфтою.
Які доплати отримують військові?
Раніше ми розповідали, що, окрім основних виплат, військові мають право на отримання грошової винагороди — але тут є певні нюанси:
- Військові, які перебувають на лінії фронту та беруть участь у бойових діях можуть розраховувати на доплату у розмірі 100 000 гривень.
- Якщо особа виконує бойове завдання у складі військового органу управління, то вона отримає додатково 50 000 гривень. У такому разі Генштаб та головнокомандувач ЗСУ вирішуватимуть, де саме знаходиться територія, на якій виконується таке завдання.
- Доплату в розмірі 30 000 гривень отримуватимуть військові, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть участі в боях. А також військові, які перебувають на бойовому чергуванні та відбивають повітряні атаки ворога, незалежно від району виконання завдання.
Більше – тут.
Раніше ми розповідали, кому з військових збережуть зарплату після призову до війська. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?