Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Євросоюз збільшив вивіз брухту з України – які країни купують найбільше

Розбиралися, що відбувається на ринку металобрухту та на скільки змінились показники експорту в порівнянні з минулим роком

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Найбільші обсяги металобрухту постачаються до Польщі

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

У першому кварталі 2023 року Евросоюз збільшив імпорт брухту чорних металів із України. Порівняно з аналогічним періодом 2022 року, показники зросли у 16,54 рази – до 38,64 тисяч тон.

Про це йдеться в даних Eurostat.

Згідно з даними експертів, у березні 2023 року європейські імпортери споживали 16,19 тис. тон українського металобрухту, що на 14,4% більше у порівнянні з попереднім місяцем, та у 36,5 раза більше у порівнянні з березнем 2022 року.

Загалом від початку 2023 року тенденція до збільшення вивезення брухту з України до ЄС поступово нарощує темпи – у січні до ЄС експортовано 8,3 тис. т української сировини, у лютому – 14,15 тис. тон.

Куди везуть найбільше брухту

Найбільші обсяги металобрухту постачаються до Польщі – 37,39 тис. т. При цьому у першому кварталі 2022 року в країну було поставлено лише 0,7 тис. т брухту з України. Ще 1,2 тис. тон металобрухту споживали Німеччина, Нідерланди та Словаччина.

Які види металу дорого оцінюють

Цікаво, що на горищі чи у підвалі зберігаються забуті речі, які містять цінні матеріали. Зламався телефон? Ви його викидаєте або відправляєте до інших поламаних приладів покриватися іржею та пилом. Так зникають у невідомому напрямку мільйони смартфонів, ігрових приставок, стереосистем, комп’ютерної техніки, кухонного приладдя тощо.

Всі вони мають метали, які можна вилучити й відправити на перероблення для повторного використання. Вважається, що це допоможе помітно скоротити потребу у видобутку сировини з землі. Тож не дивно, що ціни на деякі метали високі – за них готові віддати чималі гроші. Джерело заробітку ховається в кожного вдома, і більшість про це не здогадується.

На брухт приймають такі види дорогих металів:

  • мідь;
  • алюміній;
  • свинець;
  • латунь;
  • нікель;
  • бронзу;
  • титан.

Ціни коливаються в межах від 40 до 300 грн за кілограм. Найдорожче в Україні можна здати мідь та нікель, і хороша новина в тому, що цього вдосталь у повсякденному житті.

Раніше сайт Pro Гроші писав, як заробити на металобрухті великі гроші. Також ми повідомляли, скільки коштує здати металобрухт в Україні та розповідали про ціни за тонну та кілограм.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.