Євросоюз збільшив вивіз брухту з України – які країни купують найбільше
Розбиралися, що відбувається на ринку металобрухту та на скільки змінились показники експорту в порівнянні з минулим роком

Найбільші обсяги металобрухту постачаються до Польщі
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
У першому кварталі 2023 року Евросоюз збільшив імпорт брухту чорних металів із України. Порівняно з аналогічним періодом 2022 року, показники зросли у 16,54 рази – до 38,64 тисяч тон.
Про це йдеться в даних Eurostat.
Згідно з даними експертів, у березні 2023 року європейські імпортери споживали 16,19 тис. тон українського металобрухту, що на 14,4% більше у порівнянні з попереднім місяцем, та у 36,5 раза більше у порівнянні з березнем 2022 року.
Загалом від початку 2023 року тенденція до збільшення вивезення брухту з України до ЄС поступово нарощує темпи – у січні до ЄС експортовано 8,3 тис. т української сировини, у лютому – 14,15 тис. тон.
Куди везуть найбільше брухту
Найбільші обсяги металобрухту постачаються до Польщі – 37,39 тис. т. При цьому у першому кварталі 2022 року в країну було поставлено лише 0,7 тис. т брухту з України. Ще 1,2 тис. тон металобрухту споживали Німеччина, Нідерланди та Словаччина.
Які види металу дорого оцінюють
Цікаво, що на горищі чи у підвалі зберігаються забуті речі, які містять цінні матеріали. Зламався телефон? Ви його викидаєте або відправляєте до інших поламаних приладів покриватися іржею та пилом. Так зникають у невідомому напрямку мільйони смартфонів, ігрових приставок, стереосистем, комп’ютерної техніки, кухонного приладдя тощо.
Всі вони мають метали, які можна вилучити й відправити на перероблення для повторного використання. Вважається, що це допоможе помітно скоротити потребу у видобутку сировини з землі. Тож не дивно, що ціни на деякі метали високі – за них готові віддати чималі гроші. Джерело заробітку ховається в кожного вдома, і більшість про це не здогадується.
На брухт приймають такі види дорогих металів:
- мідь;
- алюміній;
- свинець;
- латунь;
- нікель;
- бронзу;
- титан.
Ціни коливаються в межах від 40 до 300 грн за кілограм. Найдорожче в Україні можна здати мідь та нікель, і хороша новина в тому, що цього вдосталь у повсякденному житті.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як заробити на металобрухті великі гроші. Також ми повідомляли, скільки коштує здати металобрухт в Україні та розповідали про ціни за тонну та кілограм.
Сподобалась стаття?