Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Які виплати можна отримати в зоні бойових дій у 2023 році

Розбиралися, хто із українців може отримати допомогу від міжнародних організацій та коли слід було подавати заяву

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Заявку треба було подавати ще в 2022 році

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У 2023 році 50 тисяч мешканців тимчасово окупованих або деокупованих території, а також регіонів, які знаходяться в зоні активних бойових дій, отримають додаткову грошову допомогу. Для цього треба було подати відповідну заяву через платформу єДопомога в 2022 році.

Про це повідомили в Мінсоцполітики.

"Уряд ухвалив розроблене Міністерством соціальної політики рішення, яке забезпечує можливість поширити додаткові виплати від міжнародних організацій на мешканців територій, які тимчасово окуповані, деокуповані або знаходяться в зоні активних бойових дій", - кажуть у відомстві.

Проєкт реалізовано Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми розвитку ООН в Україні, відповідно до завдань меморандумів Міністерства соціальної політики України з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України, ЮНІСЕФ, Всесвітньої продовольчої програми ООН та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Відповідно до постанови КМУ №457 від 16 квітня 2022 року "Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України", передбачається можливість надання підтримки у вигляді грошових виплат, шляхом надання допомоги міжнародними організаціями.

Хто може отримати грошову допомогу

  • Внутрішньо переміщені особи, які перебувають в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб;
  • особи, які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях;
    люди, які знаходяться в зоні активних бойових дій України.

Які документи та дані знадобляться для заповнення заявки

Збір даних передбачає надання вами відомостей про себе та членів сім’ї (дітей та недієздатних осіб), а саме:

  • ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;
  • РНОКПП (ІПН);
  • Паспорт громадянина України, ID-картка, Посвідка на постійне або тимчасове проживання, Свідоцтво про народження дитини;
  • Адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;
  • Ваш номер телефону;
  • IBAN (необхідний для виплати допомоги на рахунок).

Як здійснюється виплата допомоги

Платформа єДопомога збирає заявки на допомогу та за запитом Міжнародних організацій передає переліки заявників на допомогу за запитуваною категорією.

Як швидко обробляється заявка на виплату

Після того, як Міжнародна організація приймає рішення щодо фінансування визначеної категорії заявників на допомогу, відповідальні особи передають переліки заявників на допомогу. Міжнародна організація обробляє заявки згідно власних внутрішніх положень.

Раніше ми розповідали, хто із роботодавців може отримати державну компенсацію та що для цього потрібно. Також сайт Pro Гроші писав, які існують виплати для безробітних.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.