Військові можуть достроково розірвати контракт із ЗСУ – які умови
Військовослужбовці, які уклали контракт із ЗСУ, можуть достроково його розірвати, але для цього мають бути певні обставини
Які обставини мають бути для дострокового розірвання контракту
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Деякі українці уклали контракти із ЗСУ на певний термін служби, зокрема це добровольці, яких не мобілізували. Такі військовослужбовці за певних умов можуть достроково розірвати ці контракти та завершити службу.
Про це йдеться в Законі України "Про військовий обов’язок і військову службу".
За яких умов можна достроково розірвати контракт
Згідно із Законом України, для дострокового розірвання контракту під час воєнного стану передбачені такі підстави:
- за віком ― у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
- за станом здоров’я ― на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
- у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
- через певні сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).
Що робити у разі вручення повістки не за місцем реєстрації
Майор ЗСУ Олександр Мельничук розповів, що така ситуація дуже розповсюджена. Багато українців можуть їздити працювати в інші міста й можуть там отримати повістку.
"Якщо призовник у Києві отримав повістку, він має прийти до місцевого ТЦК та пояснити, що він стоїть на обліку в іншому місті. Далі з ТЦК регулюється питання ― чи залишатися проходити медкомісію у Києві, чи їхати на місце реєстрації", ― зазначив Мельничук.
Кому з призовників потрібно самостійно прибути на медкомісію
Йдеться про українців, яким виповнилося 27 років. Вони мають відвідати призовні дільниці ТЦК, щоб пройти медичну комісію.
Оповіщення таких призовників здійснюється у рамках вимог Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом. Тобто їм будуть розсилати повістки.
Які дані військового мають бути у його родини
- Копія паспорта.
- Контактні дані місця постійної дислокації військової частини.
- Контактні дані військкомату, з якого був мобілізований родич.
- Назва та номер військової частини чи підрозділу проходження служби.
- Посада, звання військово-облікова спеціальність (якщо відомо).
- Особовий номер (індивідуальний податковий номер), номер військового квитка, тимчасового військового квитка (копія) чи жетон.
- ПІБ та контакти колег по службі, побратимів.
- ПІБ та контакти безпосереднього командира.
- ПІБ та контакти командира частини.
- Телефон гарячої лінії частини, бригади, угрупування.
Раніше ми розповідали, про зміну яких персональних даних призовник має повідомити роботодавця. Також ми писали, що в Україні хочуть змінити правила мобілізації. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?