На службу точно не заберуть: яких хворих звільнять від призову до ЗСУ
Військовозобов'язаних точно звільнять від служби в армії, якщо у них діагностували цю хворобу на III стадії
Повістки можуть отримати всі військовозобов'язані
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні триває загальна мобілізація. Військовозобов'язані чоловіки продовжують отримувати повістки, а потім направляються на військово-лікарську комісію. Однак чоловіки, які страждають на гіпертонію та мають певні ускладнення, не поповнять лави ЗСУ.
Про це пише today.
Українці масово помирають від серцево-судинних захворювань, які спричинені підвищеним артеріальним тиском. Однак зверніть увагу, що наявність гіпертонії далеко не завжди є причиною звільнення від мобілізації.
Вас визнають непридатним до служби та виключать з військового обліку, якщо у вас:
- швидкопрогресуюча форма гіпертонії;
- гіпертонічна хвороба ІІІ стадії;
- симптоматичні артеріальні гіпертензії із підвищенням артеріального тиску до 3-го ступеня;
- захворювання, що характеризуються підвищеним кров'яним тиском (гіпертонія, вторинна гіпертензія);
- стан після тромбоемболії легеневої гіпертензії або легеневої артерії через хронічні емболічні або тромботичні хвороби;
- поєднання симптоматичної артеріальної гіпертензії з асоційованими клінічними станами;
- легенева гіпертензія, асоційована з ураженням лівих відділів серця, з ознаками правошлуночкової декомпенсації;
- легенева гіпертензія, асоційована з патологією дихальної системи та/або гіпоксемією, з ознаками правошлуночкової декомпенсації;
- легенева артеріальна гіпертензія зі ступенями тяжкості III-IV ФК. У такому разі експертне рішення приймають відповідно до основної хвороби.
Військовозобов'язаних точно звільнять від служби в армії, якщо у них діагностували гіпертонію III стадії.
Якщо хвороба лише на перших стадіях, то комісія може визнати вас непридатним до військової служби у мирний час. Однак обмежено придатним ви будете під час воєнного стану. В такому випадку вас можуть мобілізувати.
Чому вручають повістки на вулиці
Раніше ми вже розповідали, що це робиться не просто так, адже таким чином в Міністерстві оборони збирають інформацію про військовозобов'язаних та оновлюють її. Все через те, що наразі чоловіки досить рідко надають у територіальні центри комплектування важливі дані про себе, а саме:
- яку освіту отримали;
- куди переїхали;
- коли одружились, розлучились чи у них з'явились діти.
"Якби військовозобов'язані самі подавали оновлені дані в територіальні центри, ніхто не ловив би їх на вулицях", – розповів начальник управління персоналом штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
Раніше сайт Pro Гроші вже розповідав вам про те, як у 2023 році українцям видаватимуть повістки. Також ми пояснювали, чи законно вручати повістки на вулиці з січня 2023 року.
Сподобалась стаття?