Виплати за поранення або інвалідність — як військовому отримати допомогу
З'ясовували, які документи необхідно подати, аби отримати одноразову грошову допомогу від держави за поранення або інвалідність
Одноразова грошова допомога військовому - як отримати
Фото: УНІАН, Генштаб. Колаж: Pro Гроші
Військовослужбовцям, які отримали інвалідність чи поранення на фронті, передбачена одноразова грошова допомога (ОГД) від держави.
Порядок нарахування коштів регулює постанова Кабінету міністрів № 97 від 25.12.2013 року.
Дату отримання допомоги зазначає медико-соціальна експертна комісія в разі встановлення військовослужбовцю інвалідності.
Що впливає на розмір допомоги
Розмір ОГД залежить від наступних факторів:
- прожиткового мінімуму;
- групи інвалідності;
- причини набуття інвалідності: поранення чи проходження військової служби;
- статусу військовослужбовця.
Куди звертатись, щоб отримати ОГД
Для отримання грошей варто подавати відповідні документи до Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.
Які документи потрібно подати
- заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
- завірену копію довідки до акта огляду МСЕК про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності чи втрати працездатності;
- постанову відповідної ВЛК про встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання (копію);
- документ, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
- копію паспорта;
- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Скільки виплачуватимуть військовим за поранення у травні 2023 року
В Україні передбачено кілька видів грошових виплат військовослужбовцям, які отримали поранення, а саме:
- грошове забезпечення військовослужбовця;
- виплата додаткової винагороди в сумі 100 000 гривень відповідно до Постанови Кабміну №168;
- одноразова грошова допомога, згідно зі ст. 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей" та Постановою Кабміну № 975.
Такі виплати особи можуть отримувати в період перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я та перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.
Розмір одноразової грошової допомоги залежить від встановленої групи інвалідності, яку отримали військовослужбовці внаслідок поранення:
- у разі встановлення інвалідності I групи – 400-кратний розмір прожиткового мінімуму, тобто 1 073 600 гривень;
- у разі встановлення інвалідності II групи – 300-кратний розмір прожиткового мінімуму (805 200 гривень);
- у разі встановлення інвалідності III групи – 250-кратний розмір прожиткового мінімуму (671 000 гривень).
Якщо військовий отримав поранення, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, то держава йому встановлює виплати у розмірі 187 880 гривень або 134 200 гривень в залежності від виду поранення.
Раніше ми розповідали, на які виплати має право сім’я військового, який знаходиться у полоні або зник безвісти. Також ми писали, скільки платять військовослужбовцям для розв'язання соціально-побутових питань у 2023 році. Більше про військову службу в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?