Українцям показали унікальні гривні: що в них особливого та скільки коштують (фото)
На різних торгових майданчиках і навіть через приватні оголошення в соціальних мережах продають банкноти, які ніколи не були в обігу

В Україні номінал 1 та 2 гривні 2018 року не був в обігу
Фото: Pinterest, НБУ. Колаж: Pro Гроші
В Україні можна купити колекційні купюри номіналом 1 та 2 гривні, які не потрапили в обіг. Їх друкував Національний банк з підписом тодішнього глави, але грошима так ніхто й не скористався. Йдеться про випуск 2018 року.
Оголошення про продаж опублікували на Facebook-сторінці "Монета в хату UA".
Автор Сергій Городищев запропонував співвітчизникам купити всього дві банкноти. Їх надрукували з підписом Якова Смолія, який займав пост голови Нацбанку з 2018 по 2020 рр. Гроші були реалізовані НБУ у вигляді друкованих аркушів по 60 штук, кожен з яких фахівці порізали друкарським способом.
Купюри номіналом 1 та 2 гривні 2018 року не опинилися на руках українців, оскільки якраз під час їхнього друку вийшла Постанова Національного банку про виведення з обігу цього номіналу банкнот.
Автор оголошення вирішив продати колекційні гроші за 55 грн, тобто коштують вони недорого. Можна знайти пропозиції власників на порталі OLX і навіть Rozetka. Наприклад, на OLX продавець виставив купюри в стані UNC ПРЕС для колекціонування загальною кількістю 20 штук за 400 грн. А на Rozetka банкноту номіналом 2 гривні з підписом Якова Смолія пропонують покупцям за 40 грн.
Як оновлювали дизайн гривень
Раніше ми розповідали, що в 1996 році тодішній президент України Леонід Кучма підписав указ про введення нової грошової одиниці – гривні. Відтоді зовнішній вигляд національної валюти неодноразово змінювався. Наприклад, 50 грн із зображенням Михайла Грушевського востаннє оновлювали у 2019 році. Тоді після редизайну купюра отримала:
- посилений захист від підробок;
- покращену рельєфність елементів друку;
- вдосконалений ультрафіолетовий і інфрачервоний захист;
- серійний номер чорного кольору, розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти.
Купюра номіналом 100 грн спочатку містила портрет Тараса Шевченка і зображення Софійського собору. У 2005 році місце будівлі зайняв пейзаж Чернечої гори поблизу Черкас. А після 2014 року зворотний бік гривні прикрашає Київський національний університет.
Банкноту у 200 грн майже не оновлювали з точки зору зображень. Дизайн завжди містив портрет Лесі Українки та в'їзну вежу Луцького замку. Єдина зміна за 27 років – колірна гама.
Так само мало нового отримувала купюра номіналом 500 грн. Розташування та вигляд зображень час від часу змінювалися, але ними завжди були філософ Григорій Сковорода і Києво-Могилянська академія.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як заробляли видатні українці, зображені на гривнях. Також ми повідомляли, які монети випускав Національний банк України до Дня незалежності.
Сподобалась стаття?