Українці вражені цінами на брухт? Скільки коштує 1 кг чорного металу в різних регіонах країни
Різні види чорних металів українці запросто можуть знайти у себе вдома, адже з них виготовляються вироби, які часто використовуються у повсякденному житті

На вартість чорного металу також впливає сезонність
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
Здаючи різні метали на брухт, українці можуть не лише допомогти навколишньому середовищу, а ще й заробити додаткові гроші. Наприклад, чорний метал відіграє значну роль у розвитку промисловості та різних сферах людської діяльності, тому перероблення цього металу може значно покращити екологію.
За допомогою даних порталу "Сдай-лом.укр" розповідаємо, скільки коштує кілограм чорного металу в різних регіонах України.
Ціни за 1 кг чорного металу в Україні
Вартість цього металу може коливатися в залежності від його виду та стану. Також під час приймання брухту приймальні пункти зважають й на деякі розмірні характеристики виробів з чорних металів, зокрема:
- габаритний лом – елементи не більше 0,5x0,5x0,8 м;
- негабаритний – товщина стінки більш як 4 мм;
- легкий – товщина стінки менше ніж 4 мм;
- брухт чавуну – елементи не більше 0,5x0,4x0,7 м.
Де використовується чорний метал
Насправді такі метали є важливими елементами у розвитку промисловості та різних сферах людської діяльності, наприклад, будівництво, автомобільна промисловість, енергетика, металургія тощо. Основними видами чорних металів є залізо, сталь та чавун.
- Залізо
З цього матеріалу виробляється багато речей, які використовуються у повсякденному житті. Це сталеві конструкції, інструменти, автомобілі та деякі запчастини до них тощо. Тобто, знайти вдома такий метал дуже легко.
- Сталь
Таким металом вважається сплав заліза з вуглецем, що містить менш ніж 2% вуглецю. Його зазвичай використовують для виготовлення автомобілів, літаків, кораблів, верстатів, інструментів тощо.
- Чавун
Йдеться про сплав заліза з вуглецем, що містить понад 2% вуглецю. Цей матеріал використовується для виготовлення казанів, радіаторів, водопровідних труб, деталей для машин та механізмів.
Коли краще здавати чорний метал
Вартість такого виду брухту також залежить й від сезонності, наприклад, влітку ціни на чорний метал не дуже високі, але з настанням зимової пори року вартість цього металу різко зростає.
Тому українцям, які вже зараз хочуть здати на брухт чорний метал, варто почекати та продовжувати накопичувати різні предмети, адже вже за кілька місяців вони можуть принести непогані гроші.
Раніше ми розповідали, скільки коштує кілограм титану в Україні. Також ми писали, як можна заробити на старих холодильниках.
Сподобалась стаття?