Ціни на брухт вразили українців – скільки коштує 1 кг чорного металу
Купівля металобрухту стає все більш затребуваною послугою, що прямо впливає на ціни та підштовхує українців шукати вдома непотрібний мотлох
Ціни на чорний металобрухт в різних областях України
Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Продати як брухт можна різні матеріали – від обрізків труб і старої техніки до цілих металоконструкцій. Завдяки великому попиту на чорні та кольорові метали поступово збільшується їхня вартість, тож українці можуть непогано заробити, знайшовши в гаражі непрацюючий холодильник або колеса від автомобіля.
Сайт Pro Гроші розповідає, за скільки приймають 1 кілограм чорного брухту в Україні.
Що відносять до чорного брухту
Вторинному переробленню підлягають чорні та кольорові метали, причому перших у світі набагато більше. Чорний лом – це сталь, що має у складі марганець, кремній, вуглець і такі речовини, які не потрапляють під категорію легованих (йдеться про хром, нікель, манган, силіцій, вольфрам, кобальт, титан, берилій та ін.).
Вдома у кожного українця є велика кількість чорного металу, бо це дрібна стружка, уламки механізмів, рештки зношених пристроїв, поламана техніка. Цими предметами вже не користуються, але їх можна утилізувати через моральний знос або з інших індивідуальних причин, і заробити.
Під час прийому брухту компанії зважають на деякі розмірні характеристики виробів з чорних металів (від цього залежить вартість):
- габаритний лом – елементи не більше 0,5x0,5x0,8 м;
- негабаритний – товщина стінки більш як 4 мм;
- легкий – товщина стінки менше ніж 4 мм;
- брухт чавуну – елементи не більше 0,5x0,4x0,7 м.
Зважайте на хімічний склад чорного металолому, відсоткову ставку речовин, марку сплаву, форму предметів та навіть ступінь забрудненості. Все це враховують під час сортування і зважування, намагаючись встановити, скільки максимально може коштувати партія.
Скільки коштує 1 кг чорного металу в Україні
В різних містах та областях України не однаково оцінюють чорний лом. Середні показники по регіонах такі:
- Київська область – 5,5-6,5 грн/кг;
- Дніпропетровська область – 7,7-8,2 грн/кг;
- Харківська область – 3 грн/кг;
- Львівська область – 4-4,5 грн/кг;
- Вінницька область – 3-3,5 грн/кг;
- Тернопільська область – 6,5 грн/кг;
- Одеська область – 6 грн/кг;
- Івано-Франківська область – 5,5 грн/кг.
Чорний брухт вигідніше здавати оптом, великими обсягами. За продаж кількох тонн одразу можна отримати більшу суму, ніж реалізовуючи по 1 тонні кілька разів підряд. Пам’ятайте, що дешевше оцінюють стружку та нецілісні конструкції. За наявність іржі кінцеву вартість знизять ще більше.
Завжди дізнавайтеся наперед, як відбувається доставлення брухту. Якщо компанія самостійно приїздить на місце збору, то ціни можуть трохи впасти. У разі транспортування металу силами клієнта підприємства не роблять знижку, а, навпаки – можуть підвищити вартість кілограма.
Вигідний час для продажу чорного брухту
Влітку ціни металів не знаходяться на піку. Але громадянам потрібно накопичувати різні предмети, які через кілька місяців принесуть великі гроші. Ринок металобрухту в Україні має значну сезонну спрямованість: взимку вартість всіх металів різко підвищується, а з настанням теплої пори року падає. Тому краще зачекати й витратити час на збір, аби згодом укласти якомога вигіднішу угоду з продажу.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що алюміній охоче заберуть на брухт і розповідав, скільки коштує 1 кг металу в Україні. Також ми повідомляли, де здати металобрухт в Україні та отримати більше грошей.
Сподобалась стаття?