Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Туреччина запровадила блокуюче мито на імпорт зерна з України – про що треба знати

Запровадженням мита на українське зерно Туреччина прагне захистити місцевих агровиробників

Фото: Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Туреччина запроваджує імпортне мито на пшеницю, ячмінь та кукурудзу

Фото: Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

З 1 травня Туреччина запроваджує мито на імпортне зерно – ячмінь, пшеницю та кукурудзу – саме ці культури держава активно закуповує в України, будучи їх найбільшим імпортером.

Про це повідомляється в офіційному турецькому віснику TC Resmi Gazete.

Яка ставка мита

Ставка загороджувального мита складатиме 130% замість нинішнього нуля.

Таким чином Туреччина хоче захистити місцевих агровиробників. Імпортна продукція у зв'язку із застосуванням мита стане помітно дорожчою за турецьку.

Насамперед рішення стосується саме української продукції. Адже, за даними митниці, з січня до березня 2023 року саме до Туреччини було поставлено 17,7% усієї пшениці з України, а також 42,1% ячменю.

Які ще країни заборонили імпорт зерна

Раніше Польща після багатоденних протестів фермерських асоціацій через неможливість реалізації власної продукції внаслідок великого напливу українського зерна заборонила імпорт продовольства з України.

Згодом Угорщина також запровадила заборону на імпорт українського зерна та іншої продукції АПК, пообіцявши зберегти транзит агропромислової продукції.

Згодом вирішили заборонити ввезення українського зерна також Словаччина, Румунія та Болгарія.

Скільки коштує пшениця у світі

У світовому інформаційному просторі панують неоднозначні наративи щодо продовження "зернового коридору". Це, а також побоювання щодо заборони імпорту українського зерна деякими державами Європейського Союзу впливає на цінові характеристики. Зокрема вартість пшениці на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) понизилася на 2 долари й станом на 19 квітня дорівнює 259,7 дол./т, або 9 496,4 грн.

Травневий контракт пшениці на біржі Чикаго зріс на 0,14 дол./бу (бушель – англійська та американська одиниця об'єму для вимірювання сипких товарів) і склав 6,96 дол. На біржі Euronext ціни виросли на 6 євро/т та складають 256 євро.

Враховуючи заяви Росії щодо готовності продовжити "зерновий коридор" на 60 днів, замість традиційних 120 днів, можна передбачити потенційне повторення поточної ситуації на ринку вже через місяць. Аналітики Barva Invest вважають, що навіть у разі успішної домовленості невдовзі учасникам ринку знову доведеться планувати свою діяльність навгад через нестабільність поставок.

Раніше сайт Pro Гроші писав про ціни на зерно на світовому ринку та розповідав, скільки коштують пшениця та кукурудза 19 квітня. Також ми повідомляли, що імпорт українського зерна заборонила ще одна держава ЄС.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.