Тисячі гривень за одну монету: як розпізнати цінний екземпляр (фото)
Тираж таких монет невідомий, знайти їх в обігу теж важко, водночас нумізмати готові віддати за екземпляр до 10 тисяч гривень
10 копійок 2011 року можуть коштувати до 9 тисяч гривень
Фото: УНІАН, НБУ. Колаж: Pro Гроші
Українці користуються звичайною 10-копійчаною обіговою монетою 2011 року виготовлення. Вона не коштує більше свого номіналу і не є цінною для колекціонерів. Але є ще одна версія 10 копійок 2011 року, яку дуже важко знайти в обігу та яка коштує кілька тисяч гривень.
Про це йдеться на порталі "Монети-ягідки".
Відома всім монета – жовтого кольору, тобто виготовлена з алюмінієвої бронзи. Її різновид – 2ИВм. Нею українці розплачуються в магазині, отримують решту і тримають в гаманці. А коштовна копійка створена з немагнітної сталі (білий метал): вона не жовта, а срібляста, хоч названа таким самим різновидом.
Невідомо, скільки вдалося викарбувати цих монет і навіщо їх взагалі виготовили, якщо не планували випускати в обіг. Нумізмати припускають, що Національний банк підбирав новий метал для 10 копійок, щоб зменшити витрати на виробництво. Так і з’явилися сріблясті монети, за які колекціонери готові заплатити в середньому 7-9 тисяч гривень.
Інколи екземпляри можна знайти на онлайн-аукціонах, але частіше там продають ще один варіант 10 копійок, третій та останній з існуючих. Йдеться про колекційні монети для сувенірних наборів, які створили з нагоди 20-річчя НБУ. Тираж становить лише 5 000 шт., в обігу знайти неможливо, зате можна купити в магазині нумізматичної продукції Нацбанку чи на аукціоні.
Монета за 10 тисяч гривень
В Інтернеті періодично з’являються оголошення про продаж рідкісних монет з характерними особливостями, які цікавлять колекціонерів. Нещодавно нового власника знайшла 5-копійчана монета 1992 року випуску, за неї заплатили 11 111 грн. Ціна обумовлена різновидом і нюансами карбування:
- рідкісний штамп – 1.1.ААк;
- матеріал – немагнітна сталь;
- заготовки – італійські 200 лір;
- крупна насічка на гурті;
- середній зуб тризуба потовщений і загострений у верхній частині;
- одиниця дати має хвостик;
- гроно №2 у формі прямокутного трикутника;
- зерна на аверсі окреслені хвостами;
- верхівка дубового листа зліва пряма, а справа ступінчаста.
До речі, дехто намагається продати монети за великі гроші, яких вони насправді не варті. На онлайн-аукціоні користувач опублікував оголошення про продаж монети номіналом 10 копійок 1992 року виготовлення за 25 тисяч гривень. Вона мала незначне потемніння латуні, але без дефектів. Екземпляр мав характерні особливості, а саме потовщений середній зуб тризубця на аверсі, дрібну насічку та прямокутний трикутник грона на реверсі.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що монета може коштувати 1 млн гривень та розповідав, який вигляд має копійка за такі гроші. Також ми повідомляли, яку монету готові купити майже за 100 тисяч грн.
Сподобалась стаття?