Аферисти крадуть гроші українців нестандартним способом – що нового вигадали
Поки в українців масово трапляються проблеми з мобільним зв’язком, шахраї отримують доступ до їхніх номерів
Яку схему придумали шахрах для крадіжок грошей
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
Зловмисники не втрачають нагоди нажитися на довірливих людях і вигадують нові методи крадіжок особистих даних, а потім – коштів. Жертвами одного з таких способів стає все більше українців.
Про це розповіла заступниця директора Української міжбанківської асоціації платіжної системи ЄМА Олеся Данильченко.
Громадяни потерпають від періодичних проблем з мобільним зв’язком через масовані ракетні обстріли з боку російських окупантів. Таку нагоду використовують аферисти: телефонують жертвам і називаються операторами компаній, що надають послуги зв’язку. Вони просять особу продиктувати код, відправлений повідомленням SMS, щоб ніби то покращити послуги, які отримує абонент.
Але насправді цей код потрібен, аби завершити реєстрацію в кабінеті мобільного оператора. Зазвичай процедура супроводжується необхідністю підтвердити володіння номером, тому система відправляє на смартфон сповіщення. Як тільки абонент продиктує код зловмиснику, той отримує доступ до кабінету.
Його наступний крок – перевипустити SIM-карту, щоб справжній власник номера втратив можливість користуватися інтернет-банкінгом. Власне, всі дії на банківській карті стають недоступні, адже підтвердження приходитиме на телефон шахраям. Постраждалий думатиме, що винуватцем є поганий мобільний зв’язок або збої у системі фінустанови, через що зайти в додаток банку неможливо.
"Тоді можна заходити в онлайн-банкінг і проводити операції, відновлювати доступ тощо. Навіть якщо шахраї не знають пароль, але мають якісь особисті дані, наприклад, номер телефону, то можуть відновити пароль для входу", – зазначила Олеся Данильченко.
Як результат, шахраї вчинятимуть все, що спаде на думку: зніматимуть кошти, братимуть кредити, встановлюватимуть вищі ліміти, скасовуватимуть обмеження на карті та ін.
Як захиститися від зловмисників
Базові поради нікого не здивують: не переходити за сумнівними посиланнями в SMS, не реагувати на заклики невідомих осіб телефоном змінити віддалено особисту інформацію, не залишати на сайтах (особливо, якщо вони схожі дуже на офіційні) жодних даних.
Щоб не стати жертвою аферистів, яким потрібен доступ до соціальних мереж, бажано щомісяця змінювати пароль до акаунтів. Вигадуйте важкі комбінації, щоб мінімізувати можливість зламу сторінок.
Аби дублювання чи перевипуск SIM-карти значно вам не зашкодили, використовуйте непублічний номер для фінансових операцій. Ще один варіант – прив’язати рахунок не до номера телефону, а до паспортних даних. Ця послуга доступна в багатьох українських операторів зв’язку.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як віртуальні картки можуть зберегти ваші гроші. Також ми повідомляли, що абоненти можуть втратити гроші через розмови.
Сподобалась стаття?