Розширення повноважень військових адміністрацій: що зміниться для безробітних
Уряд змінив правила залучення безробітних до суспільно корисних робіт
До Армії відновлення залучили вже понад 3 тис. осіб
Фото: Oleksandr Prokopenko, Patryk Jaracz. Колаж: Pro Гроші
Кабінет Міністрів розширив повноваження військових адміністрацій стосовно залучення громадян до суспільно корисних робіт.
Про це повідомили в Міністерстві економіки України.
"Уряд затвердив постанову "Про внесення змін до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану", – йдеться в повідомленні.
Згідно з документом, цей акт деталізує порядок взаємодії військового командування та воєнних адміністрацій щодо:
- надання військовим адміністраціям більшої самостійності в ініціюванні та прийнятті рішень про залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт (СКР);
- визначення видів СКР, виконання яких необхідне на відповідній території або місцевості.
"У зв’язку з потенційними загрозами, які можливі з боку держави-агресора, пропонується, зокрема, передбачити, що виконання суспільно корисних робіт в небезпечних умовах допускається виключно за письмовою згодою особи, яку планується залучити до таких СКР та з дотриманням вимог законодавства щодо охорони праці при виконанні таких робіт", – зазначили в Мінекономіки.
Що таке Армія відновлення
Нагадаємо, в Україні функціонує проєкт під назвою "Армія відновлення". До нього долучають людей, які залишилися без роботи, але потребують фінансового забезпечення і можуть здійснювати суспільно корисну діяльність з відбудови держави.
Поки Збройні сили України захищають нашу незалежність і територіальну цілісність на полі бою, громадяни в тилу здатні допомогти у забезпеченні потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. До Армії відновлення залучають безробітних із задовільною фізичною підготовкою, які готові виконувати різноманітні підрядні завдання.
Зазвичай людей залучають до таких видів діяльності як:
- будівництво захисних споруд, укріплення вже існуючих конструкцій;
- розвантаження та розподіл гуманітарної допомоги;
- укріплення блокпостів і підвальних приміщень, де можуть укриватися люди під час повітряної тривоги;
- відновлення житлового фонду, який пошкодився внаслідок бойових дій, а також ліквідація завалів;
- розчищення автомобільних доріг і залізничного сполучення;
- заготівля деревини для потреб цивільного населення і військових;
- робота у Пунктах Незламності тощо.
Зазначимо, що українці не працюють за безцінь: вони отримують щонайменше мінімальну заробітну плату, яка наразі становить 6 700 грн. Крім того, оплату за виконання таких робіт можуть дофінансовувати з обласних бюджетів.
Раніше сайт Pro Гроші писав, чому енергетики не можуть швидко відновити електропостачання. Також ми розповідали, за яких умов відновлять роботу аеропорти.
Сподобалась стаття?