Рівень офіційного безробіття в Україні впав до історичного мінімуму: що відбувається
Після початку війни Росії проти України більшість підприємств призупинили свою роботу, а працівники знаходилися у простої

В Україні рівень офіційного безробіття скоротився до історичного мінімуму
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
Рівень офіційного безробіття в Україні впав до історичного мінімуму. Можливо, це пов'язано з тим, що більшість українців, які переїхали за кордон після 24 лютого 2022 року, досі не повернулися додому.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Рівень офіційного безробіття
За 2022 рік кількість зареєстрованих безробітних скоротилася з 295 000 до 186 500 осіб, серед них 127 700 – жінки. Наразі допомогу з безробіття отримують менш ніж 100 000 українців. Можливо це пов'язано з переїздом українців за кордон після 24 лютого 2022 року, оскільки більшість з них досі не повернулися додому.
За даними статистики, рівень офіційного безробіття в Україні впав до історичного мінімуму, кількість осіб, які отримують грошову допомогу, за рік скоротилася з 260 500 до 89 800 безробітних.
Також знизилася потреба роботодавців у працівниках на заміщення робочих місць з 41 000 до 21 200 осіб. При цьому зросло навантаження на одне робоче місце з 7 до 9 осіб. Український бізнес продовжує розвиватися навіть під час війни, тому проблем з пошуком вакансій майже не виникає.
Допомога з часткового безробіття
Українці, які втратили частину свого заробітку під час війни, можуть розраховувати на допомогу з часткового безробіття.
На виплати мають право як наймані працівники, так і ФОП, які втратили частину свого заробітку у зв'язку з:
- запровадженням надзвичайного або воєнного стану в країні;
- встановленням карантину;
- проблемами економічного або технологічного характеру;
- виникненням надзвичайної ситуації.
Щоб отримувати виплати, працівник або ФОП мають відповідати певним критеріям, а саме:
- для ФОПа робочий час і дохід мають скоротитися не менше ніж на 30%;
- для найманих працівників діють ті самі умови щодо скорочення робочого часу та зарплати. Однак є ще одна умова: часткова втрата роботи має охоплювати щонайменше 20% чисельності персоналу;
- протягом пів року до обставин, що склалися, ФОПом мають бути сплачені за себе і за своїх працівників всі податкові внески, а також повинна бути повністю виплачена зарплата персоналу.
Однак є випадки, коли працівникам можуть відмовити у виплаті. Це може статися, якщо заборгованість із зарплати та податків була до обставин, що склалися. Також не отримають виплати працівники підприємства, яке перебуває у процесі ліквідації, санації чи вже визнано банкрутом.
Без виплат можуть залишитися працівники, які відмовилися від тимчасового переведення на іншу роботу, якщо вони працюють за сумісництвом, а також якщо вони офіційно знаходяться у простої або у відпустці без збереження заробітної плати.
Раніше ми розповідали, що буде з допомогою з безробіття у 2023 році. Також ми писали, за ким полюватимуть роботодавці у 2023 році.
Сподобалась стаття?