Продати 50 копійок і заробити 11 000 грн: за які монети дорого заплатять (фото)
Українці щодня користуються копійками як платіжним засобом, а деякі просто тримають у гаманці, не усвідомлюючи, що можуть їх дорого продати

Монети номіналом 50 копійок можна дорого продати колекціонерам
Фото: УНІАН, Монети-ягідки. Колаж: Pro Гроші
Колекціонери готові віддати чималі суми за рідкісні монети. Ціну можна підвищити наявністю дефектів, як не дивно, бо унікальний брак коштує дорожче. Наприклад, існує чимало різновидів номіналу 50 копійок, які нумізмати куплять за 10 000 грн чи більше.
Сайт Pro Гроші розповідає, які копійки можна продати набагато дорожче їхнього номіналу.
Особливості монети за 11 000 грн
Загалом 50 копійок 1992 року – обігова монета, яку карбували на Луганському верстатобудівному заводі різним типом штампів. Через це з’явилося чимало різновидів, і деякі коштують в середньому 11 000 грн. Зокрема чотириягідник з товстим малим гербом. На онлайн-аукціонах такі екземпляри продавали не більше п’яти разів, і завжди вартість коливалась від 9 000 до 11 000 грн.
Мова про різновид 2.1БАм, який має такі характерні особливості:
- третє зерно першого колоса замкнене;
- малий товстий герб;
- верх правого нижнього листа з зазублиною;
- 4 ягоди у гроні №3.

Цінний третій штам копійки
Номінал має чотири різновиди з третім штампом, два з яких дешеві, а два слугують ціллю для колекціонерів. Найбільше можна заробити на продажах різновиду 3Ваг із гладким гуртом (від 4 000 до 11 000 грн). Це чи не найперший штам, який викарбували на Луганському верстатобудівному заводі. Особливість у відсутності рифлення на гурті, оскільки під час виробництва матриці не мали насічок. Серед інших унікальних характеристик такі:
- середній зуб тризуба товстий;
- рисунок розміром 17,7 мм;
- гроно №1 має 4 ягоди, а п'ята ягода злилась з вінком;
- гурт гладкий.

Ціна монети 1994 року
Не лише в 1992 році випустили цінні для нумізматів копійки. За деякі екземпляри 1994 року також готові віддати чималі гроші, зокрема різновид 1.2АЕс коштує до 14 000 грн. Проте експерти говорять, що це не обігова монета, тож її досить важко знайти пересічним українцям у гаманці. Що й обумовило таку вартість. Визначити штам можна за такими характеристиками:
- маленькі отвори у нижній частині тризуба;
- у гронах №1, 7, 8 хвостик не примикає до ягоди;
- гурт середній, 8 насічок.

Копійка з колекційного набору
Ще одна дорога монета випущена у 2003 році. Вона коштує в середньому 2 300 грн, що пояснюється карбуванням не для обігу, а в колекційний набір. До речі, його так і не випустили, зате монети залишилися. Тираж різновиду 1Гам був дуже маленький (5 000 екземплярів), тож сенсу випускати його в обіг не бачили.

Раніше сайт Pro Гроші писав про скарби, що заховані у гаманці, та розповідав, які монеті українці можуть продати за 20 тисяч гривень. Також ми повідомляли, що в Україні з’явилася нова пам’ятна монета від Національного банку.
Сподобалась стаття?